Christmas thief
święta, diamenty, oszust, zagadka
dona

Packy Noonan, właśnie uzyskał zwolnienie warunkowe z więzienia po ponad 12-letniej odsiadce. Dostał się za kratki za wyłudzenie ponad 80 milionów dolarów od naiwnych inwestorów. Za zdobyte w nieuczciwy sposób pieniądze zakupił w tajemnicy diamenty i ukrył je w piersiówce, którą przywiązał do jednej z wyższych gałęzi świerku rosnącego w górskim miasteczku Stowe, w Vermont. Nastoletni Packy pracował w Stowe dla Lema Pickensa, właściciela wspomnianego drzewa. Lem i jego żona zasadzili je w dniu ich ślubu, 50 lat temu, stąd Noonan był pewien, że nie pozwolą go ściąć, póki żyją.
Teraz, gdy jest już wolny, Packy łamie dane władzom słowo i ucieka do Vermont z pomocą dwóch wspólników, bliźniaczych braci: Benny i Jo-Jo. Planują oni wspólny wyjazd do Brazylii, gdzie zaczną nowe życie w luksusie. Jednak po przyjeździe na miejsce odkrywają ze zgrozą, że ich drzewo zostało wybrane na świąteczną choinkę przed Rockefeller Center i zostanie ścięte następnego ranka. Packy zdaje sobie sprawę, że musi działać błyskawicznie.

Cuddless | 2011-01-09

Nie sądziłam, że powiem to kiedykolwiek nt. powieści Mary Higgins Clark, ale szczerze mówiąc, jestem zawiedziona. Ogólnie książka jest zupełnie przeciętna, zaś jeśli chodzi o standardy pani Clark, jest po prostu słaba.
"Intryga", jesli można ją tak nazwać, jest płytka i banalna. Zagadki dla czytelnika nie ma tam żadnej.
Czytając, ma się wrażenie, jakby pisał to autor-amator, niezbyt w dodatku rozgarnięty. Szkoda.

DżejEr | 2015-12-29
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Sztuczne i bezpłciowe. Nie wiem, co więcej mogłabym napisać. A chciałam gwiazdkowej atmosfery...

FoxyLady88 | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016