Gwiazdkowy złodziej

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Christmas thief
święta, diamenty, oszust, zagadka
dona

Packy Noonan, właśnie uzyskał zwolnienie warunkowe z więzienia po ponad 12-letniej odsiadce. Dostał się za kratki za wyłudzenie ponad 80 milionów dolarów od naiwnych inwestorów. Za zdobyte w nieuczciwy sposób pieniądze zakupił w tajemnicy diamenty i ukrył je w piersiówce, którą przywiązał do jednej z wyższych gałęzi świerku rosnącego w górskim miasteczku Stowe, w Vermont. Nastoletni Packy pracował w Stowe dla Lema Pickensa, właściciela wspomnianego drzewa. Lem i jego żona zasadzili je w dniu ich ślubu, 50 lat temu, stąd Noonan był pewien, że nie pozwolą go ściąć, póki żyją.
Teraz, gdy jest już wolny, Packy łamie dane władzom słowo i ucieka do Vermont z pomocą dwóch wspólników, bliźniaczych braci: Benny i Jo-Jo. Planują oni wspólny wyjazd do Brazylii, gdzie zaczną nowe życie w luksusie. Jednak po przyjeździe na miejsce odkrywają ze zgrozą, że ich drzewo zostało wybrane na świąteczną choinkę przed Rockefeller Center i zostanie ścięte następnego ranka. Packy zdaje sobie sprawę, że musi działać błyskawicznie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

BlueCarmen | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Sztuczne i bezpłciowe. Nie wiem, co więcej mogłabym napisać. A chciałam gwiazdkowej atmosfery...

Agathe | 2017-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Najlepszy detektyw amator, będący około 60-letnią Panią, rozwiązujący zagadkę, której nie ma. Wszyscy są szczęśliwcami, bo wygrywają wielkie pieniądze na loterii. Rachunek prawdopodobieństwa leży i kwiczy. No i jest jeszcze starsze małżeństwo, bezdzietne, co sobie wyhodowało świerk. Ten świerk jest dla nich bardzo ważny. Tak ważny, że kobieta płacze, gdy go ukradną, a jej mąż bawi się w Don Kichota i oczernia sąsiada. Dodajmy do tego nieudolnego złodzieja, który po 12 - stu latach za kratkami dalej jest tak samo głupi, jak był.
Jak komuś się nudzi, to może przeczytać, bo książka jest cienka i ma duże litery, więc czyta się błyskawicznie. Dla ludzi lubiących rozwiązywać kryminalne zagadki... cóż... Odradzam.

Cuddless | 2011-01-09

Nie sądziłam, że powiem to kiedykolwiek nt. powieści Mary Higgins Clark, ale szczerze mówiąc, jestem zawiedziona. Ogólnie książka jest zupełnie przeciętna, zaś jeśli chodzi o standardy pani Clark, jest po prostu słaba.
"Intryga", jesli można ją tak nazwać, jest płytka i banalna. Zagadki dla czytelnika nie ma tam żadnej.
Czytając, ma się wrażenie, jakby pisał to autor-amator, niezbyt w dodatku rozgarnięty. Szkoda.

eMM | 2018-06-14
Przeczytana: 2014 rok