Format C:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format C:
komputer, wirus, pluskwa
klara

Zbliża się rok dwutysięczny. Najbogatszy człowiek świata Ben Hinnom jest właścicielem największej firmy komputerowej, produkującej system operacyjny Wind gazer 99. Hinnom do realizacji swych planów zapanowania nad ludzkością wykorzystuje ogólnoświatowy lęk przed milenijną pluskwą. Jego przeciwnikami są: zuchwały reporter Dan Levin, specjalistka od komputerów pracująca w Derek Institute Park...

Jego przeciwnikami są: zuchwały reporter Dan Levin, specjalistka od komputerów pracująca w Derek Institute Park McGuire oraz jej zamknięty w sobie syn Sal, który odegra istotną rolę w walce Dobra ze Złem.
Akcja przenosi się z Waszyngtonu do nękanego terrorystycznymi atakami jerozolimskiego Starego Miasta, a potem do jaskiń Qumran, starożytnego Tsfat i Doliny Śmierci. Wreszcie o północy 31 grudnia 1999 roku rozegra się ostateczna bitwa w izraelskim Har Megido, miejscu znanym lepiej jako Armagedon.

Krzysztof Baliński | 2011-09-04
Przeczytana: 04 września 2011

O czym jest ta książka?

O walce dobra ze złem? Ale beznadzieja, pewnie jakąś bajkę chce wam wcisnąć, pomyślicie.

O komputerach? Jest coś bardziej nudnego, już to słyszę.

O Wielkim Bracie? Co za oklepany motyw, powiecie, wszak w literaturze już była cała kupa Wielkich Braci.

A jak jeszcze dodam do tego motywy Biblijne i że część akcji ma miejsce w Ziemi Świętej, to pewnie pomyślicie, że chce was nawiedzonymi głodnymi kawałkami głowę pozawracać.

A jednak was zaskoczę, pisząc, że to jest naprawdę dobra książka. Black, autor "Formatu C", te wszystkie wszystkie motywy potraktował jako przyprawy i dobrze wymieszał i wyszła z tego fajna mieszanka. Bo połączenie spraw wiary, a więc czegoś co jest nie z tego świata, z informatyką, a więc czymś co jest z naszej bajki, jest niezwykle ciekawie i intrygujące. Autor połączył fides et ratio, ( wiarę i rozum ), mówiąc nam o tym, czy nam się to podoba czy nie, że racjonalizm ma coś wspólnego z wiarą w Boga, po prostu tak zostaliśmy...

molewksiazkachpl | 2013-01-06

Jak dla mnie strasznie nudna ksiażka, moze oprocz paru momentow, za to moj maz jest nia zachwycony :)

Przemysław Bryk | 2013-04-25
Przeczytana: 05 maja 2013

Chała. Byłby z tego tani film science-fiction klasy B.

Bartosz Wojciechowski | 2014-07-30
lukaszjajor | 2014-04-27