Zmiana dowództwa

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Cykl: Esmay Suiza (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Change of command
space opera

Wszechświat się rozpada. Odmłodzeńcy boją się niepokojów wywołanych złymi lekami. Chcą mieć pewność, że nic nie przeszkodzi im w pogoni za długim życiem – lub zyskami z obiecywania go innym. Sąsiednie państwa boją się ekspansji Familii Regnant, napędzanej szybkim wzrostem populacji i wydłużaniem się czasu życia. W Zawodowej Służbie Kosmicznej osoby poddane eksperymentalnym odmłodzeniom...

Wszechświat się rozpada.

Odmłodzeńcy boją się niepokojów wywołanych złymi lekami. Chcą mieć pewność, że nic nie przeszkodzi im w pogoni za długim życiem – lub zyskami z obiecywania go innym. Sąsiednie państwa boją się ekspansji Familii Regnant, napędzanej szybkim wzrostem populacji i wydłużaniem się czasu życia. W Zawodowej Służbie Kosmicznej osoby poddane eksperymentalnym odmłodzeniom obawiają się, że celowo podano im wadliwe leki. Rodzina Esmay Suizy niepokoi się, że jej ślub z kimś spoza planety zaszkodzi ich reputacji, tak samo jak krewni Barina Serrano nie chcą dopuścić, by ślub z Oblubienicą Ziemi z Altiplano zaszkodził jego karierze i ich reputacji.

Strach prowadzi do agresji – obcych rządów, wielkich Rodzin, zdecydowanych zachować swoją władzę i wpływy, oraz wewnątrz Floty – i nikt nie jest w stanie uniknąć ran. Podczas gdy Esmay i Barin walczą o zdobycie uznania swoich rodzin, inni muszą toczyć walkę na bardziej kosmiczną skalę.

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2005]

Morgoth | 2012-09-26
Przeczytana: 26 września 2012

Bunt we flocie kosmicznej z zamachem stanu w tle. Jako "dekoracja" do tego jeszcze starcie dwóch bardzo wpływowych rodzin majacych ze soba "na pieńku" od setek lat... Wielbiciele militarnej SF i militarnej beletrystyki w ogóle kończąc tę książkę będą żałowac, że już się skończyła. Ja żałowałem.

Tomasz | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier