Słownik dobrego stylu, czyli wyrazy które się lubią

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14640-5
słownik, językoznawstwo, styl
Snoopy

Słownik obejmuje około 5 000 haseł, w większości rzeczowników, i wymienia ich typowe połączenia z innymi wyrazami (w sumie 70 000 połączeń). Uwzględnione w słowniku związki wyrazowe są zrozumiałe dla odbiorców, ale dla nadawców mogą być nieoczywiste i często są przedmiotem wątpliwości, a nawet błędów. Słownik odpowiada na takie pytania, jak: co robi parlament? (powołuje kogoś, przyjmuje uchwałę, uchwala coś, zatwierdza), co można zrobić z paszportem? (dostać, otrzymać, uzyskać, wyrobić sobie) oraz jaka może być pamięć? (dobra, doskonała, fenomenalna, fotograficzna, nadzwyczajna, niezwykła, świetna, znakomita albo krótka, słaba, zawodna).

LukaszKamiennik | 2017-08-28
Przeczytana: 23 lipca 2013

Słownik, który leży najbliżej mojego biurka, bo stale i często po niego sięgam.