Czułe słówka. Słownik afektonimów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16193-4

Czułość można wyrażać różnie, ale są słowa do tego przeznaczone: kochanie, misiu, kotku, skarbie, słoneczko... A także mniej znane: bąbelku, bobasku, borsuczku, brzydalu, bestio moja... Zebrane w tym słowniku, mogą służyć zabawie, miłosnemu przekomarzaniu się, ale też refleksji, dlaczego do naszych sympatii zwracamy się w taki sposób. Słownik zawiera blisko 500 czułych słówek, każde z komentarzem i z cytatem obrazującym jego użycie. Dla dociekliwych czytelników ma także ciekawe dodatki. W powstaniu książki mieli swój udział internauci - uczestnicy ankiety, jaką przeprowadziły portale Onet.pl i Sympatia.pl.

tureczek | 2011-04-21

Świetny pomysł na prezent dla najbliższej osoby, przynajmniej w moim przypadku się sprawdził. Uśmialiśmy się serdecznie czytając te hasełka.

Anilana | 2015-01-01

Dlaczego mówimy do ukochanej osoby myszko, żabciu czy niebo moje? W słowniku znajdują się najczęściej używane czułe słówka, którymi określamy naszego partnera/partnerkę.

melkein | 2016-08-17
Ewa Szwed | 2016-03-20