Czułe słówka. Słownik afektonimów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16193-4

Czułość można wyrażać różnie, ale są słowa do tego przeznaczone: kochanie, misiu, kotku, skarbie, słoneczko... A także mniej znane: bąbelku, bobasku, borsuczku, brzydalu, bestio moja... Zebrane w tym słowniku, mogą służyć zabawie, miłosnemu przekomarzaniu się, ale też refleksji, dlaczego do naszych sympatii zwracamy się w taki sposób. Słownik zawiera blisko 500 czułych słówek, każde z komentarzem i z cytatem obrazującym jego użycie. Dla dociekliwych czytelników ma także ciekawe dodatki. W powstaniu książki mieli swój udział internauci - uczestnicy ankiety, jaką przeprowadziły portale Onet.pl i Sympatia.pl.

Infinifable | 2017-11-14
Przeczytana: 01 października 2017

Wizualne wydanie przemyślane, starannie wykonane, przyciągające wzrok, twarda okładka, krzykliwe kolory.
A jeśli chodzi o treść, to czyta się lekko, szybko i z humorem, bo i za dużo do czytania nie ma. Oprócz nazw jakimi zwracają się do siebie zakochani z krótkim ich opisem, są przykłady użycia ich w zdaniach, znalezionych w internecie, czy gdziekolwiek indziej.

Tylko... po co.

Tak się zastanawiam czy mogę zwątpić w pomysł twórców słownika i podważyć jego zasadność istnienia. Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego niniejsza pozycja została wydana, jak na mój gust szkoda papieru na czytanie o myszkach, kotkach, miśkach, tudzież innych zwierzątkach, lub częściach ciała oraz jeszcze bardziej barwnych nazwach jakimi określają się ludzie, którzy są ze sobą na dobre i na złe.

Nie rozumiem zamysłu niniejszego słownika.

Wiem tylko tyle, że dzięki szacie graficznej udało się przez to przebrnąć, choć i tak pobieżnie, bo poświęcać czas na to nie ma sensu.
Ale jako element humorystyczny dla...

tureczek | 2011-04-21

Świetny pomysł na prezent dla najbliższej osoby, przynajmniej w moim przypadku się sprawdził. Uśmialiśmy się serdecznie czytając te hasełka.

LukaszKamiennik | 2017-08-28
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Jestem copywriterem i ten zbiór czułych słówek ułatwił pracę przy niejednym zleceniu.

Anilana | 2015-01-01

Dlaczego mówimy do ukochanej osoby myszko, żabciu czy niebo moje? W słowniku znajdują się najczęściej używane czułe słówka, którymi określamy naszego partnera/partnerkę.

Kamila | 2017-12-16
Przeczytana: 2014 rok