6 ["szósty"]

Okładka książki 6 [
Okładka książki 6 [
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: NaszeDebiuty.pl kryminał, sensacja, thriller
NaszeDebiuty.pl
2010-01-01
2010-01-01
978-83-62317-04-2
romans kryminał Sześć

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Tak. Cóż... Książka bardzo dobra, wątek tego przeznaczenia, że nasze losy są zapisane, też całkiem spoko. Ale można było to chyba zrobić nieco subtelniej i pozostawić jednego z bohaterów bardziej sceptycznym wobec tej całej historii... A tak to obojgu śniło się prawie to samo j tego połączenia między nimi było tyle, że aż za dużo i przez to chyba nawet ta chemia miedzy nimi była słabo wyczuwalna... I takie cukierkowe wszystko, dramatyczne, wzniosłe... No jak ktoś takie coś lubi to nie ma problemu, mnie takie coś mierzi :D Niemniej wyraźnie widać tu pióro pani Agnieszki i jeszcze wyraźniej widać w jej nowych utworach, w jak dobrym kierunku się rozwinęła jej twórczość ;)

kryminał z romansem albo romans z kryminałem w tle- trudno jednoznacznie określić, dość fajnie napisane, czyta się z zaciekawieniem, chociaż autorka trudne do wyjaśnienia sceny sprytnie zamaskowała metafizyką :)

W „Szóstym” akcja dzieje się w szybkim tempie bohaterzy też ciekawi chociaż Marcin po czułym pożegnaniu z Alicją (o której śnił) idzie do łóżka z Angelą żenujące.
W sumie fabuła ciekawa. Polecam.

W sumie fabuła ciekawa. Polecam.

Trzymająca niesamowicie w napięciu, trudno się oderwać, zarwiecie nie jedną noc z powodu tej książki 😉

Dobry, wciągający i trzymający w napięciu kryminał. Agnieszka Lingas-Łoniewska pokazuje jak dawne krzywdy, które wyrządzamy mogą zmienić życie innych, przeważnie tych słabszych(dzieci). Chłopak, który był niszczony przez ojca psychopatę stał się krwiożerczym mordercą. Do tego bardzo fajnie wpleciony wątek miłosny. Warta przeczytania, szybko się czyta.

Książka nie zachwyciła mnie ani pod względem kryminalnym ani romantycznym. Poprawnie napisana, lecz czegoś jej brakowało. Nie potrafiła mnie wciągnąć i sprawić abym się w niej zatopiła bez pamięci. Sięgając po nią chciałam wypróbować połączenie romansu z kryminałem - po tej lekturze próbę uznaję za średnio udaną. Może inne tytuły robią to lepiej, przetestuję.

Lubię kryminały. Ten wydaje mi się naiwny w swym przekazie, ale może o to chodziło... w połączeniu z nutą erotyzmu i romansu między bohaterami. Czyta się szybko.

"Szósty", to jedna z pierwszych powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, jest tutaj powiązanie romansu w środowisku policji z kryminałem. Jest to jednak jednak jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałam. To powiązanie gatunków bardzo mi się podobało.
Lektura tej książki wywołała we mnie wiele emocji, nie mogłam jej tak po prostu odłożyć na półkę, zarwałam trochę nocy aby dowiedzieć się kto jest tym psychopatą sadystą, który porywa i po 6 dniach morduje zielonookie blondynki. Prawdopodobnie ma on w tym jakiś swój irracjonalny cel i wg niego to jest sensowne. Fabuła tej książki jest bardzo starannie skonstruowana, szybka akcja pozwala na wchłonięcie czytelnika między swoje kartki.

Marcin Langer jest szefem Śląskiej Grupy Śledczej zajmującej się ciężkimi zbrodniami w rejonie. Od wielu lat związany jest z Angelą, lecz tkwi w tym związku raczej z przyzwyczajenia i wygody niż z miłości. Dziewczyna kilkukrotnie wspominała o zaręczynach lub ślubie, ale Marcin zbywa ją brakiem czasu i rozmowę o tym odkłada na później..., może to związane jest z dziwnymi snami o ślicznej blondynce z zielonymi oczami, które od jakiegoś czasu nawiedzają Langera. W każdym razie uważa on, że Angela nie jest kobietą na całe życie, lecz nie wie jak jej to powiedzieć.
Gdy na Śląsku dochodzi do trzeciego już porwania zielonookiej blondynki Marcin Langer do swojej grupy chce dołączyć profilera, oddelegowana zostaje do ich grupy Alicja Szymczak. Gdy spotykają się po raz pierwszy, oboje mają dziwne wrażenie jakby już się gdzieś widzieli, jakby się znali, tylko nie mają pojęcia skąd. Marcin zdaje sobie sprawę z tego, ze Alicja jest tą dziewczyna z jego snów. Nie ułatwia im to pracy, lecz psychopata nie odpuszcza, więc zamiast na sobie muszą skupić się na śledztwie. Profilerka Alicja sporządza wstępny raport wskazujący na to, że seryjnym mordercą może być ktoś związany z policją, być może nawet policjant, gdyż zbyt dobrze zaciera ślady i jest o krok przed śledczymi.

Zakończenie książki jest zaskakujące, początkowo na mordercę typowałam innego bohatera. Przeczytajcie sami, może Wam uda się dobrze wytypować psychopatę? Poznajcie losy Marcina i Alicji. Polecam tę książkę.

Książkę po raz pierwszy czytałam już kilka lat temu, lecz otrzymałam jakiś czas temu książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej "Szósty po latach", lecz przed jej czytaniem postanowiłam przeczytać raz jeszcze tę pierwszą aby je porównać.

Jak dla mnie bardzo dobra. Szybka akcja, ciekawy wątek miłosny i zaskakujące zakończenie. Czytało się lekko.

To jedna z lepszych książek, które ostatnio miałam okazję przeczytać. Sięgnęłam po nią z polecenia i Pani z biblioteki należy się chyba duża kawa :) Napisana rewelacyjnie, trzymająca w napięci historia okrutnych zbrodni przeplatana romansem głównych bohaterów. Przeczytałam jednym tchem, nie można się od niej oderwać. Czapki z głów dla autorki, która wspaniale potrafiła zbudować napięcie. Nie żałuje ani minuty spędzonej na czytaniu tego kryminału. Polecam....