Tylko dla twoich oczu

Tłumaczenie: Robert Stiller
Cykl: James Bond (tom 8)
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
For Your Eyes Only
Bond, gang, zabójstwo, śmierć
dona

Zaskakujące wypadki i piękne dziewczyny, które nie są tym, kim się wydają, to chleb powszedni w życiu Jamesa Bonda. A kiedy 007 wkracza do akcji, jednego można być stuprocentowo pewnym: będzie się dużo działo. Bez względu na to, czy Bond ma do czynienia z zabójstwem kubańskiego bandyty w Ameryce, czy pracuje nad rozbiciem międzynarodowego gangu heroinowego, zawsze doprowadza sprawę do końca – oczywiście z właściwą sobie elegancją.

Marcin | 2015-05-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 maja 2015

Bardzo fajne, i łatwe do przeczytania opowiadania. Jest w nich sporo akcji, dzięki czemu nie nudzą sie. Dałbym gwiazdke więcej, ale jest "tylko" sześć włąsnie przez to że osobiście za opowiadaniami nie przepadam

SharonPersefona | 2015-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Tylko dla Twoich oczu jest pierwszym zbiorem opowiadań poświęconych przygodom Jamesa Bonda. Na szczęście Fleming posłużył się krótkimi opowiadaniami jedynie dwa razy, bowiem przyznam szczerze, że są one zwyczajnie nudne i bezbarwne. Pozbawione akcji, wyraźnych i interesujących postaci, pościgów, bijatyk, realnego niebezpieczeństwa i pikanterii romansów.

Hubert | 2014-04-19

Ciekawa książka o agencie 007. Książka zawiera zbiór 5 krótkich opowiadań. Dobrze się ją czytało w autobusie.

MajinFox | 2011-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2011

Zawsze odpychały mnie zbiory opowiadań. Nie ma w nich czasu na odpowiednie rozwinięcie akcji, często czuło się, że jest to wersja demonstracyjna. Nie mogę sobie przypomnieć w ciągu 5 ostatnich lat wartego przeczytania zbioru. Jednym z nielicznych "dobrych" był "Paragraf 23" Hellera. Dlatego też bardzo sceptycznie podchodziłem do dzieł Fleminga w tym tomie, a jedynym promykiem nadziei było to, że z dwóch zbiorów wydanych pod jego nazwiskiem, te pięć opowiadań wydał jeszcze za życia.

Tom ten zawiera podrasowane "odpady". Po sukcesie filmu Casino Royale, Ianowi zaproponowano serial o Bondzie, który składałby się z 13 lub 32 odcinków (różne źródła, trudno dokładniej sprecyzować). Ten zaczął pisać scenariusze odcinków i tak powstały krótkie historyjki. Serial się nie ukazał, a autor wydał je poprawione. Dało mu to też rok odpoczynku, i czas do napisania "Operacji Piorun".

W perspektywie mordu - czyli 'From a View to a Kill', z której powstał film - 'A View to a Kill', a u nas...

uroborus | 2014-11-09

Zbiór pięciu opowiadań o agencie 007. Opowiadania niczym szczególnym się nie wyróżniają. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że są po prostu nudne.

Warto przeczytać tylko jako ciekawostkę wyjaśniająca skąd się wzięły pomysły na tytuły filmów.

Dawid Laski | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Słabiutko. Cztery oddzielne opowieści składają się na całość tytuły. Opowieść numer dwa całkowicie bez sensu, w typie moralitetu a nie powieści sensacyjnej. Ogólnie książka całkowicie nie w stylu Bonda.

| 2015-03-20
Na półkach: 03. 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2015

Kilka opowiadań o James'ie Bond'zie. Fajne:)

Walsh | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2013