Studnia Wieczności

Tłumaczenie: Karolina Post
Cykl: WarCraft: Wojna Starożytnych (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
The Well of Eternity

Wiele miesięcy upłynęło od straszliwej bitwy pod górą Hyjal, kiedy to na zawsze wypędzono z Azeroth demoniczny Płonący Legion, gdy w górach Kalimdoru pojawiła się tajemnicza szczelina w rzeczywistości, przez którą trzej wojownicy trafiają w zamierzchłą przeszłość, na długo zanim na świecie pojawiły się orki, ludzie, a nawet wysokie elfy. W czas, gdy Mroczny Tytan Sargeras zdołał przekonać królową Azsharę i jej Szlachetnie Urodzonych, by oczyścić Azeroth z niższych ras. W czas, gdy Smocze Aspekty znajdowały się u szczytu władzy – nieświadome, że jeden spośród nich wkrótce sprowadzi wiek ciemności na cały świat...W pierwszej części tej epickiej trylogii wynik Wojny Starożytnych zostaje na zawsze zmieniony przez przybycie trzech zagubionych w czasie bohaterów: Krasusa, smoczego maga, który w niewytłumaczalny sposób traci swą wielką moc i pamięć o pradawnym konflikcie, ludzkiego czarodzieja Rhonina, którego serce rozdarte jest między rodziną a kuszącym źródłem nowej mocy, oraz Broxigara, zaprawionego w bojach orka, który pragnie zginąć na polu chwały. Ale jeśli tym niezwykłym sojusznikom nie uda się przekonać półboga Cenariusa i nieufnych nocnych elfów o zdradzie ich królowej, brama do świata Azeroth znów stanie otworem przed Płonącym Legionem. Lecz tym razem toczące się w przeszłości zmagania mogą na zawsze zmienić bieg przyszłych wydarzeń...

źródło opisu: http://isa.pl/

Patrycja | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Mówi się żeby nie oceniać książki po okładce. Otóż w tym przypadku dużo lepsza okładka sprzężona jest z lepiej napisanym tekstem (piszę to w odniesieniu do innych tomów ze świata warcraft, które zdążyłam już przeczytać). Sama fabuła jest ciekawa, choć niestety nie porywająca.
A co do minusów... Najgorsze jest zakończenie, choć tak naprawdę nie jestem pewna czy można w ogóle tutaj mówić o jakimś zakończeniu. Wyszło tak jakby trochę z przymusu i na szybko. Poza tym sam pomysł rzucenia bohaterów do przeszłości pozbawia całą historię aury niewiadomego i sprawia, że opowieść staje się mniej ciekawa. Takie jest moje subiektywne spojrzenie na tego typu zabiegi i nie odnosi się tylko do tej konkretnej książki.
Podsumowując, dobrze że autor literacko się rozwija. Ładna okładka, ciekawy tekst. Zabieg z cofnięciem się w czasie można przeżyć, ale szkoda nijakiego zakończenia, bo niestety psuje całokształt opowiedzianej historii.

Kacper | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Trylogię udało mi się kupić na Allegro za dość duże pieniądze. Niestety jest ona bardzo trudno dostępna.
Dzięki tej książce można się wiele dowiedzieć o wczesnych dziejach WarCrafta. Warto po nią sięgnąć jeśli interesuje nas to uniwersum. Książka raczej nie wciąga, ale też nie odpycha.
Minusy oczywiście posiada. Ostatnia "epicka" bitwa jest, no cóż... Jak się to czyta, to ma się wrażenie, że jest to walka 3, może 4 postaci. Bohaterowie są przeciętni, żaden raczej nie zostanie przeze mnie zapamiętany jako ktoś niezwykły (mam na myśli to, jak zostali oni przedstawieni w książce, ich charakter).
Książkę polecam tylko tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tym uniwersum.

Paweł | 2013-08-23
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Chociaż książka jest naprawdę trudno dostępna (nie wiem dlaczego nie była w sprzedaży jak dwie następne części były… i to nawet przez rok) miałem szczęście, że mój kolega ma wszystkie części Warcrafta. Bardzo dobre wprowadzenie w wojnę starożytnych. Wiele rzeczy można się dowiedzieć i rozszerzyć swoją wiedzę, szczególnie historię Illidana i jego mroczne początki. Podobało mi się także przedstawienie druidów i ich bardzo ścisłe związki z naturą. Książkę się naprawdę szybko i przyjemnie czyta szczególnie jak ktoś uwielbia klimaty magii i potworów. Do tego Warcraft... lepszej rekomendacji nie trzeba. Polecam.

Nivrame | 2011-02-12
Na półkach: Przeczytane, 52 w 2011, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2010

Na temat całej serii opinię wydam przy pierwszej książce. Mam nadzieję, że nikt tego mi nie uzna za złe, osoba szukająca informacji na temat "warto, czy nie warto czytać" nie będzie ich szukała przy poszczególnych tomach, a raczej przy pierwszym z nich.

Czy warto sięgnąć po Knaak'a? Warto.
Początkowo nosiłam się z zamiarem zakupu kompletu na prezent dla mojego chłopaka, zapalonego fana WoWa, a zwłaszcza jego historii, ustaliliśmy jednak, że to nie to i zakupiłam je dla siebie.

Zaczęłam czytać z wielkim entuzjazmem, jednak w pierwszym tomie natknęłam się na kilka momentów, przez które trzeba było przebrnąć, by kilka stron dalej nie móc się oderwać od książki. Pierwszy tom jest bardzo nierówny, kolejne już nie, chociaż nie wiem na ile to jest zmiana w warsztacie pisarskim, na ile się przyzwyczaiłam.

Wielką zaletą są szczegółowe opisy bitew, mocno działają na wyobraźnie, tak bardzo że wręcz czuje się smród demonów i słyszy jęki konających elfów.

Mogę polecić nie tylko fanom...

NightShine | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Gdyby nie moje zamiłowanie do WoW'a i ciekawość to nie dokończyłabym tej książki. Nie wiem czy to wina niedbałego tłumaczenia czy braku wprawy autora, ale język użyty w powieści był na bardzo niskim poziomie. Śmiem twierdzić, że zdania oscylowały na poziomie gimnazjum. Dodatkowo postacie były dosyć mdłe i mało wyraziste. Co więcej same postacie Korialstrasza i Krasusa wydawały się zupełnie od siebie różne.Jeżeli nie macie nic lepszego pod ręką możecie zajrzeć.

Miran125 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Dla fanów gry idealna :) Bardzo ciekawa fabuła i ciekawe wątki odnośnie czasów sprzed gry :) Polecam!

Bart Lenczowski | 2011-03-15

Każda część Knaaka jest definitywnie moim zdaniem wyjątkowa.

Gunwo07 | 2016-09-27

Dobra książka, kusiło mnie by ją przeczytać ponieważ jest ona połączona z moją ulubioną grą Wrcraft3.

Marek | 2016-06-19

Wracałem do niej kilka razy, ciekawa, czekam aż kupię następne

zielonax2 | 2013-09-23

Kultowa!