A Dead Man in Deptford
Agnieszka

Powieść biograficzna poświęcona krótkiemu i dramatycznemu życiu wielkiego poprzednika Szekspira, Christophera Marlowe'a. Także powieść o aspiracjach naukowych. Poprzez życie Marlowe'a Burgess poszukuje odpowiedzi na pytanie o początek patologii cywilizacji, której obecnie jesteśmy naocznymi świadkami. Autor pisze o świecie zdeprawowanym, w którym jest miejsce dla wszelkich namiętności, pychy i okrucieństwa, ale zawsze za ciasno dla zwykłych ludzkich uczuć, dla miłości i prawdy

Burgess zderzający się z elżbietańską Anglią. Nie mogło z tego wyjść nic banalnego, jest zatem absolutnie nieelżbietański język, wartka akcja, intryga i trochę teatru. Koło biografii to nawet nie leżało, na powieść historyczną też się nie łapie, ale na zadziwiającą lekturę już tak.

sowidyl | 2016-10-23
PustyŁeb | 2015-12-01