Mitologie świata

978-83-7183-438-7
Mitologia
Inne
Nagore

Książka jest wyborem najciekawszych mitów wielu cywilizacji i narodów świata. Znaczna jej część stanowią najbardziej popularne i lubiane mity greckie. Oprócz nich zaprezentowane zostały również mniej znane, lecz także ciekawe, pociągające swą egzotyka opowieści składające się m.in. na mitologie: sumeryjską, indyjską, chińską, japońską czy Indian obu Ameryk. Przedstawione historie wzbogacają kolorowe ilustracje, które podnoszą atrakcyjność tej publikacji. Znajdujący się na końcu indeks ułatwia odszukanie w tekście konkretnych postaci mitologicznych.

źródło okładki: http://www.sk.com.p

Livrin | 2013-10-25
Przeczytana: 29 maja 2007

Książka nie jest w stanie dostarczyć wielu informacji. Stanowi raczej dobry wstęp do każdej ze starożytnych mitologii.

książek: 2077
książek: 2084