O wielkiej wojnie narodowej Związku Radzieckiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Marksizmu-Leninizmu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prasa Wojskowa
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
O velikoj otečestvennoj vojne Sovetskogo Soûza
Nagore

Natalia_94 | 2014-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Stalinizm
Przeczytana: 25 listopada 2014

Książka ta to zbiór przemówień oraz odpowiedzi w wywiadach J. Stalina w czasach Wielkiej Wojny Narodowej (tzn. II Wojna Światowa). Jest to ważne źródło historyczne. J. Stalin mówi: "Czy można uważać hitlerowców za nacjonalistów? Nie, nie można.(...) gdy zagarnęli oni obce terytoria i ujarzmili europejskie narody(...) i zaczęli walczyć o panowanie nad światem, partia hitlerowska przestała być nacjonalistyczną, albowiem od tej chwili stała się partią imperialistyczną". Fragment tego jak Stalin mówi dlaczego nie można nazwać hitlerowców nacjonalistami i socjalistami. Jest to według mnie najważniejsza część tej książki.
Przemówienia to głównie mobilizacja, podsumowanie zwycięstw Armii Czerwonej oraz podziękowania za walkę na froncie oraz na rzecz frontu.
Jedynym minusem jest fakt, iż wydawca czasem już niepotrzebnie dawał przemówienia, które były bardzo podobne do poprzednich i nic nowego nie wnosiły, może warto było ucinać powtarzające się fragmenty? Pozostawić np: te na temat...

Bartek | 2014-01-05

W publikacji Stalin mobilizuje narody ZSRR do walki z hitlerowską III Rzeszą, przedstawia sytuację na froncie, przyczyny pierwszych porażek i zwycięstw, perspektywy dalszych działań, międzynarodową sytuację polityczną i przewiduje ostateczne pokonanie nazistowskich barbarzyńców.
Zwycięstwo ZSRR nad III Rzeszą uratowało wiele narodów, w tym Polaków, od zagłady.

Tradycjonalista | 2015-08-02
Aztek_Anonim | 2015-04-18