Motocykle Reichswehry i Wehrmachtu 1934- 1945

Wydawnictwo: Replika
Kräder im Einsatz 1934 -1945
978-83-76740-35-5
historyczna

Horst Hinrichsen w swoim unikatowym, bogato ilustrowanym opracowaniu przedstawia historię formacji motocyklowych Reichswehry i Wehrmachtu w latach 1934-45, koncentrując się na ich wyposażeniu. Autor szczegółowo prezentuje motocykle znanych producentów niemieckich, m.in.: BMW, NSU, Zündapp, czy DKW, zarówno te specjalnie projektowane do działań bojowych, jak i rekwirowane maszyny cywilne, wspomagające system meldunkowy podczas II wojny światowej. Osobne zagadnienie stanowią motocykle zdobyczne – zaprezentowano tu kilka będących wówczas w użyciu maszyn francuskich firmy Terrot, René Gillet i Gnome et Rhone oraz niezwykle lekkie jednoślady angielskich i amerykańskich wojsk powietrzno-desantowych.

mika | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014