Nieuchwytny płomień

Wydawnictwo: Amber
The elusive flame
miłość, statek, nienawiść
dona

Cerynise Kendall, młoda, piękna, utalentowana, z chwilą śmierci swej opiekunki pozostaje bez dachu nad głową. W dramatycznych okolicznościach musi w pośpiechu opuścić Londyn, gdzie grozi jej niebezpieczeństwo, i wrócić do Ameryki. Szczęśliwym trafem w porcie znajduje statek, którym dowodzi jej towarzysz z lat dziecinnych. W czasie długiej podróży przez Atlantyk rodzi się między nimi głębokie uczucie. Ale czy będzie to miłość spełniona?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

violabu Toczytam | 2014-01-10
Przeczytana: 2001 rok

Typowy romans. Tak nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i tak przewidywalne zakończenie, że nie ma przyjemności z czytania "Nieuchwytnego płomienia".
Pełny zawód, bo Kathleen E. Woodiwiss potrafi tworzyć naprawdę ciekawe romanse historyczne.

Kasiag | 2014-03-10

Całkiem miła to była lektura. Na tyle, że mam wrażenie, iż zapamiętam ją na dłużej (co przyznam przy romansach historycznych nie zdarza się zbyt często;).
Pierwszy raz czytałam Woodiwiss i pozytywnie mnie autorka zaskoczyła. Bardzo mi odpowiada jej styl narracji, który jest niesamowicie plastyczny, co bardzo ułatwia czytelnikowi 'wejście' w świat wykreowany przez autorkę.
Sama opowieść nie jest być może zbyt oryginalna, ale styl w jakim autorka ją przedstawia sprawia, że czyta się ją z zapamiętaniem i przejęciem.
Pewnie nie wszystkim taki styl narracji będzie odpowiadał, bo to co dla mnie jest urzekające dla kogoś może być rozwlekłe i nudne. Ja jednak uważam, że dobrze jest tak jak jest i polecam wszystkim miłośniczkom dobrych romansów:)
PS. Najbardziej zapamiętam chyba samą końcówkę książki, kiedy to Cerynise sama, samiusieńka rozprawia się z dybiącymi na jej życie złoczyńcami, w sposób, który jak dotąd kojarzyłam tylko z Kevinem (z filmu "Kevin sam w domu":). Może i...

nathaliee87 | 2012-03-19

Książke czytało się lekko, z uśmiechem na twarzy. Idealna na długie nudne wieczory :)

Czytałam z zapratym tchem do samego końca. Jest w niej wszystko czego oczekuje się od tego typu ksiazek.

houseoflies | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016