Klaudiusz

Claudius
978-83-241-3526-4
intryga, kaligula, wyprawa, brytania
gall21

Bohater Kaliguli wciągnięty w spisek groźniejszy od pałacowych intryg i krwawej wojny. Szkarłat ich tunik zalewa kraj jak krew. Ich siła rzuca na kolana najdumniejszych wodzów. Ani modły druidów, ani krwawe ofiary składane celtyckim bóstwom nie ocalą Brytanii. Nikt jeszcze nie oparł się potędze Rzymu... Legiony maszerują na Brytanię. Wraz z nim wyrusza Rufus - młody niewolnik, który od czasu...

Legiony maszerują na Brytanię. Wraz z nim wyrusza Rufus - młody niewolnik, który od czasu śmierci szalonego Kaliguli służy nowemu cezarowi. Nie wie, że Klaudiusz przeznaczył mu specjalną rolę w niebezpiecznej wyprawie. I że zmierza wprost w sieć podstępów i zdrad, przy których miecze barbarzyńców wydadzą się dziecinną igraszką...

Krystian Ozon | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

To książka, która w pamięć nie zapada. Poprawnie zapisana, bez zbędnych opisów z rozwijającą się akcją. Nie zaskakuje, niestety - wszystko wg. kanonów powieści przygodowej z elementami akcji.

Składnie napisana fabuła, opisująca skrawek historii wielkiego Rzymu. Bynajmniej, nie jest to powieść historyczna, choć autor stara się trzymać ogólne zgodności z realiami.

Intrygi, polityka i brutalna walka... Świat, w którym człowiek je tylko trybikiem wielkiej machiny Imperium.

komilo321 | 2016-01-25

Po przeczytaniu pierwszego tomu "Waleriusza", "Kaligula" był dla mnie smutnym zaskoczeniem. Jednak ciekawa konstrukcja postaci samego władcy, intrygujący główny bohater jak i oryginalne spojrzenie na świat Rzymu pozwoliło mi wystawić ocenę 5 gwiazdek.

Czytając Klaudiusza znalazłem to czym karmiłem się w części I. Fantastyczna konstrukcja postaci. Postać brytyjskiego wodza, ukazanie wojny z jego perspektywy, wewnętrznych rozdarć. Tak samo w przypadku Klaudiusza, Narcyza i Wespazjana. To właśnie ten element warsztatu autora wywarł na mnie wrażenie co w połączeniu z dosyć przyzwoitą całością i sympatii, którą chcąc nie chcąc darze głównego bohatera sprawia, że moja ocena tej książki jest wyższa, niż w przypadku części pierwszej.

Michał | 2011-12-26
Przeczytana: 2009 rok

Polecam, ale bardziej fanom Starożytnego Rzymu, niż wszystkim.

Ana | 2016-05-04
Saidhe | 2015-12-10