Powołani, konsekrowani, posłani. Sakrament kapłaństwa

Tłumaczenie: Bogusław Widła
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Chiamati, consecrati, inviati. Il sacramento dell'ordine
8371194501
religia
Franciszek

Nie zrozumie chrześcijańskiego kapłaństwa ten, kto rozpatruje je tylko w aspektach socjologicznych. Cel, jaki stawia sobie autor tej książki, jest od początku czytelny: odsłonić tajemnicę kapłaństwa, czyli przybliżyć jego naturę teologiczną. Takie poznanie jest niezbędne szczególnie dla tych, którzy czynnie uczestniczą lub pragną uczestniczyć w kapłaństwie Chrystusa. Cenne okaże się również dla wszystkich wiernych, korzystających praktycznie na co dzień z kapłańskiego posługiwania. Takie poznanie jest nade wszystko warunkiem niezbędnego dziś dowartościowania tego kapłaństwa.

Andrzej | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017