Dawacze, bracze i inne rodzaje kochaczy

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Givers, Takers & Other Kinds of Lovers
83-7146-003-1
poradniki
Scarlett

Pomimo pozornej mocy i trwałych uroków, seks jest czymś bardzo delikatnym. Potrzebuje dużo czasu i poczucia bezpieczeństwa. Rozkwita tylko wtedy, gdy cieszymy się nim w atmosferze autentycznej, bezwarunkowej miłości. Tak naprawdę nikt nie odkryje idealnego seksu, póki nie zrozumie jak dawać i przyjmować idealną miłość. Młodzi ludzie często uważają, że jeśli się kogoś kocha, trzeba to wyrazić poprzez seks. Prawda jest taka, że jeśli nie potrafisz wyrazić miłości inaczej, jak tylko poprzez seks, wówczas nie jest to prawdziwa miłość.

Ramon | 2018-07-09
Na półkach: Przeczytane, Amor i Agape
Przeczytana: 09 lutego 2018

Książka jest zdecydowanie czymś więcej, niż nachalną chrześcijańską agitką. Bo gdzie autor myli się, pisząc: "Nikt nie odkryje idealnego seksu, póki nie zrozumie, jak dawać i przyjmować idealną miłość. Seks jest czymś bardzo delikatnym. Potrzebuje dużo czasu i poczucia bezpieczeństwa. Rozkwita tylko wtedy, gdy cieszymy się nim w atmosferze autentycznej, bezwarunkowej miłości."?

Wspaniały jest zwłaszcza rozdział o rodzajach miłości: http://www.ktopyta.pl/oto-trzy-rodzaje-milosci-jaka-miloscia-kochasz-ty/

Vemona | 2017-09-14
Na półkach: Oddałam, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2015

Liczyłam na książkę o sposobach okazywania uczucia, rodzajach miłości, powiązaniu uczuć z seksem, a dostałam nachalną chrześcijańską agitkę, której nie wzięłabym do ręki, gdybym miała świadomość, co zawiera. Dowiedziałam się, że Bóg stworzył seks, że należy tylko w małżeństwie, że koniecznie trzeba się modlić i zawierzyć Jezusowi, aż mnie zemdliło od tych mądrości. Wyrosłam z wiary w niewidzialnego przyjaciela, a w tego akurat nie wierzyłam nigdy (raczej byłam skłonna przyjąć istnienie krasnali), więc zniesmaczyło mnie i rozdrażniło strasznie.

Piotr | 2016-06-30
pablo | 2015-03-10