Kolekcja namiętności

Seria: Europejki
Wydawnictwo: Czarne
Kolekcija prystrastej
Solea

Opowiedziana w subtelny i dowcipny sposób historia Ołesi Podwieczorkówny, jej uczuciowego dojrzewania, pierwszej miłości, konfliktu z rodzicami, wyjazdu do pracy do Niemiec. Bohaterka walczy ze stereotypami, a jednocześnie sama je powiela, nie obawia się poruszać drażliwych tematów.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

plewaa | 2015-11-01

Polecam wszystkim osobom,które uwielbiają śmianie się przy książkach, lecz wiedzą, że nie strawią kolejnego romansidła.

Stella Murano | 2015-09-24

Pod względem językowym - genialna, pod względem fabularnym - niekiedy wiało nudą na kilometr.

Karolina | 2014-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Książka opowiada można powiedzieć biografie Ołesi. Jednak nie jest to taka biografia z jaką wszyscy się spotykamy i jest ona opowiedziana w dość skróconej formie. Dziewczyna opowiada o swoich miłościach czy raczej zauroczeniach, albo jak sama to nazywa "namiętnościach". Dla dziewczyny współczesnej książka może śmieszyć- choćby naiwność i głupota bohaterki, ale i odrobinę przerażać chociażby nieudolne próby porozmawiania z mamą która po prostu nie wie jak się do tego zabrac. W skrócie to dobrze się czyta, szybko. Na przestrzeni książki zmienia się język bohaterki ale nie dochodzi on do momentu gdy jest jakiś niezrozumiały.

jaworowicz | 2012-02-06
Przeczytana: czerwiec 2011

Czytadło, dość interesujące ale jednak tylko czytadło.

kalmentynka | 2015-03-15
Przeczytana: 10 marca 2015

Ciekawa lektura napisana lekkim piórem i z ironicznym poczuciem humoru opowiada o historyjkach miłosnych głównej bohaterki, ale nie o miłości. Olesia zakochuje się ciągle w nieodpowiednich chłopakach i chyba pozwala sobie na to głównie z ciekawości. Końcówka nieco dziwna.
Generalnie książka podobała mi się szczególnie do momentu wyjazdu do Niemiec, a później chwilami niepotrzebnie się przedłużała, choć i tak robi wrażenie biorąc pod uwagę wiek autorki kiedy napisała tą książkę, swobodny styl pisania oraz niebanalne poczucie humoru. Chętnie sięgnę po inne książki jej autorstwa.

Natalia | 2012-09-19

Podobało mi się. Uwielbiam cięty dowcip autorki- i tę autoironię, bo Olesia jest jednocześnie czasem Natalką, a Natalka prawdziwą Galicjanką wierzącą w "ideę zjedoczonej Ukrainy" czyż nie? :)

izamendrala | 2016-08-13
Agata Rutkowska | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016
Batiarka | 2016-03-09
annshirley | 2016-01-13
Przeczytana: 2006 rok
Literacka Nagroda im. Conrada dla Natalki Śniadanko

17 grudnia w Kijowie wręczono, ufundowaną przez Instytut Polski, nagrodę literacką im. Josepha Conrada. Otrzymała ją lwowska pisarka Natalka Śniadanko.