Marta Patton i Złoty papirus

Wydawnictwo: Siedmioróg
837254462X
sensacja, detektyw, zagadka
Enyo

Thriller dla nastolatków osadzony w polskich realiach. Nie tylko przygoda, ale też odniesienie do ważnych wydarzeń współczesnego świata.

SpinesBreaker | 2016-09-10
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Często widzę, że ludzie wokół nie doceniają polskich pisarzy. Wręcz omijają ich szerokim łukiem. „Poleć mi książkę o tym i o tym, ale najlepiej niepolskiego autora". Sama kiedyś tak miałam. Jak coś było napisane przez rodaka, to myślałam, że będzie słabe. Aż kiedyś się przemogłam i poczytałam trochę młodzieżówek i mi się podobały, niektóre nawet bardzo. Wiadomo, gnioty też się pojawiały, ale tak jest wszędzie.
Zawsze stawiałam wyżej akcję niż jakieś romantyczne wywody i uniesienia. Książki z wątkiem detektywistycznym były więc w mojej czołówce. Zwłaszcza seria „Przygody trzech detektywów” Hitchcocka i właśnie seria Marta Patton. Więc kiedy niedawno miałam okazję sięgnąć po tytuł, którego w młodości nie czytałam, nie zawahałam się ani chwili!
I od razu przypomniało mi się, co lubiłam w tej serii. Pozorna prostota, wciągająca historia i szybka akcja. Trochę lat już minęło od powstania serii, ale pomijając dyskietkę Patryka, wszystko wydaje się właściwie współczesne.
Nie wiem jak...

Sylwia Zimowska | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Słabo wykreowani bohaterowie - niby nastolatkowie, a brzmią jak dorośli. Zwroty akcji i cały przekręt łatwy do przewidzenia

maciekzimowski | 2015-07-04
Przeczytana: 11 lipca 2015

Typowa ksiazka kryminalna dla mlodzieży. Podobała mi sie ze wzgledu na dwutorowe prowadzenie akcji i aktualna tematyke naciagactwa.

Atala | 2013-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 maja 2013

Przyjemnie i szybko się czyta, choć jest trochę przewidywalna.

Monika | 2016-07-24
ewea21 | 2016-07-15