Śledztwo w sprawie Aniołów Stróżów

Tłumaczenie: Krystyna Arustowicz
Wydawnictwo: Świat Książki
Enequete sur lexistence des angels gardiens
religia, anioły
religia
MsSurrealist

Jak wytłumaczyć obecność niezwykłych, promienistych postaci, które pojawiają się w opisach śmierci klinicznej? Co sprawia, że "cudem" udaje się nam uniknąć wypadku? Anioł Stróż? Choć autor o aniołach pisze z pozycji sceptyka, szuka dowodów na ich istnienie - zarówno w relacjach "zwykłych" ludzi jak i w żywotach świętych. Czy aniołowie to mity, symbole, czy rzeczywistość? Niezwykłe, pełne...

Choć autor o aniołach pisze z pozycji sceptyka, szuka dowodów na ich istnienie - zarówno w relacjach "zwykłych" ludzi jak i w żywotach świętych. Czy aniołowie to mity, symbole, czy rzeczywistość? Niezwykłe, pełne fascynujących historii, "śledztwo" w sprawie aniołów.

ohmeingott | 2015-08-20
Na półkach: Chcem, Przeczytane

Książka, której nie chciałam oddać do biblioteki, którą chciałam posiadać na własność, ale marzenie jej zakupu ugrzęzło w czeluściach umysłu i tkwi już czas jakiś. Słowo "śledztwo" dobrze oddaje istotę i strukturę książki. Mix sprawozdań ze spotkań z Aniołami - relacji często spisanych bezpośrednio po zdarzeniu przez lekarzy; opisanych w medycynie przypadków NDE /Near Death Experience/; krótkiej historii istot anielskich na przełomie wieków; odnośników do publikacji wartościowych dla tych, co pragną się pokusić o dalsze zgłębianie tematu + o wiele, wiele więcej.
Książka napisana bardzo przystępnym, prostym i zrozumiałym językiem, mimo pokrętnego tytułu bardziej swą formą przypomina obszerny artykuł popularnonaukowy niż dokument. Dobry wstęp na drodze do chęci poznania fascynujących pozaziemskich istot, będących pośrednikami między Bogiem a ludźmi.
Co ważne, polecam ją nie tylko osobom wierzącym. Autor w obiektywny i, hm, naukowy sposób porusza raz obrany temat.

Piotr Kędzior | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Najlepsza jak dotąd (moim subiektywnym zdaniem) książka w tematyce Aniołów Stróżów. Bardzo dobrze autor ukazuje swoją przemianę psychiczną z początkowej pozycji sceptyka do Aniołów. Wiele nieznanych faktów z życia świętych. A przede wszystkim przeciętnych osób które przeżyły NDE (życie po śmierci). Każdy ma swojego Anioła wierzę w to a ta książka otworzy wam oczy na to że życie jest pełne znaków a nie jest serią przypadków.

Cynamonka | 2016-07-14
Przeczytana: 2009 rok