Miłości wystarczy że jest

Wydawnictwo: Unia
poezja
Ag2S

243 wiersze i 23 utwory prozą - wszystkie o miłości. Zachwyca jasność myśli i prostota słów księdza Twardowskiego. Silnie poruszające strofy pomagają odnaleźć piękno, głębię i moc miłości, pozwalają odkryć tkwiące w każdym oczekiwanie na miłość. Za recenzję mogą służyć tytuły: "Nie bój się kochać", "Serce które kocha nie jest już niczyje", "Kto inny lepszy kochał przeze mnie".

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ag2S | 2010-04-23
Przeczytana: 1999 rok

Cudowne i przepiękne jak zawsze wiersze Twardowskiego.
Ponad 200 wspaniałych utworów.
Książkę z pewnością warto mieć i warto do niej wracać.
Polecam!!

dzazzminka | 2016-11-30
Przeczytana: 23 listopada 2016

Dawno temu, gdy byłam jeszcze w gimnazjum na lekcjach polskiego Pani Ania pozwoliła mi odkryć ks. Jana Twardowskiego i jego twórczość. Przy każdej akademii, do każdej pracy klasowej wplatałam jego cytaty. Teraz na nowo odkryłam wiersze Twardowskiego i przypomniałam sobie, jak bardzo je lubiłam.
Najczęściej kilka wersów, kilkanaście słów, a tak idealnie trafiają w czułe punkty. Sprawiają, że uśmiecham się pod nosem, czasem ukradkiem ocieram łzę. Ksiądz Jan w prostych słowach wyraża to, czego czasami nie da się wyrazić kilkustronicowym elaboratem.
Uwielbiam tę prostotę, bezpośredniość, radość pisania. Już wiem, że w przyszłych ponurych dniach znów sięgnę po wiersze Twardowskiego. I znów będę mieć lepszy dzień.

aura131 | 2013-01-31

Cudowne...