Dziura w niebie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-7552-901-2
dzieciństwo
rebel-rebel

Pełna uroku młodzieżowa książka o dwóch rywalizujących ze sobą grupach dwunastolatków. Dorośli czytelnicy znajdą w tej powieści jednak ponad fabularną warstwą przygodową i obrazem przedwojennej Wileńszczyzny, rzecz o zawiedzionej wierze w ideały, gorzkie rozczarowanie porządkiem świata. Otwierający kolekcję tom - z usuniętymi z tekstu na podstawie rękopisu, błędami poprzednich wydań -...

Otwierający kolekcję tom - z usuniętymi z tekstu na podstawie rękopisu, błędami poprzednich wydań - ozdabiają specjalnie dobrane do tej edycji, niepublikowane nigdy dotąd rysunki Danuty z Leniców Konwickiej, żony pisarza.

Variola Vera | 2011-11-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2011

Jeśli komuś spodobała się "Dolina Issy" Miłosza, to grzechem byłoby nie przeczytać "Dziury w niebie" Konwickiego. Książka w podobnym klimacie.

WeronikaStępkowska | 2016-08-04
Marek | 2016-06-27