Najczarniejsza godzina

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: Pośredniczka (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Darkest Hour
832412506X
Enyo

Susannah Simon - najseksowniejsza łowczyni duchów wszech czasów. "Fajnie byłoby pójść na randkę z fajnym chłopakiem. No ale czy ja mogę mieć randki? Ja mogę mieć duchy." Suze nigdy nie myślała, że zakocha się w Jessem - najprzystojniejszym, najbardziej odlotowym duchu. Ale tak właśnie się dzieje. Szkoda tylko, że Jess najwyraźniej nie odwzajemnia tego uczucia. Suze musi dowiedzieć, się jak...

Susannah Simon - najseksowniejsza łowczyni duchów wszech czasów.

Suze nigdy nie myślała, że zakocha się w Jessem - najprzystojniejszym, najbardziej odlotowym duchu. Ale tak właśnie się dzieje. Szkoda tylko, że Jess najwyraźniej nie odwzajemnia tego uczucia. Suze musi dowiedzieć, się jak umarł. Co kryje grób sprzed stu pięćdziesięciu lat? I czy była dziewczyna Jess'a miała coś wspólnego z jego śmiercią?

Według Meg Cabot, autorki ulubionej serii nastolatek Pamiętnik księżniczki, jedno jest pewne; odkopywanie przeszłości może być śmiertelnie ryzykowne.

SeaGoddess | 2012-10-31
Przeczytana: październik 2010

Wartka akcja, napisana lekkim i humorystycznym stylem Meg pochłonęła mnie całkowicie. Książkę przeczytałam w dwie godziny i mogę stwierdzić, że nie były one w żadnym stopniu zmarnowane. Przygoda Suze z Marią de Silva i Feliksem Diego była intrygująca. Dodatkowo pojawili się nowi pośrednicy - Jack i Paul.
Co do młodszego z braci - nie wzbudził we mnie szczególnych uczuć; był raczej neutralny. Ale Paul - zdenerwował mnie. Nie dość, że przyczepił się Suze, jak rzep psiego ogona, to jeszcze przyczynił się do zrobienia tego, co zrobił Jessemu (ci, którzy czytali książkę wiedzą o czym mówię). Nie wzbudził we mnie zbyt przyjemnych uczuć, co jednak nie narusza genialności "Najczarniejszej godziny".
Zdecydowanie lepsza od poprzednich części!

(A ostatni moment... tak! To jest zdecydowanie to! ^^)

Katarina | 2016-09-30
Przeczytana: wrzesień 2016

Napiszę krótko i treściwie. Meg Cabot trzyma formę,a nawet z części na część jest coraz lepiej :)
Polecam.

Mellisande | 2016-02-25
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2016

Gdy zaczynałam czytać tą część w głowie uroiła mi się myśl "jak Suze mogła zakochać się w Jessie, skoro nie pojawia się w książce tak znowu często"? Faktem jest, że autorka wspomina o nieopisanych rozmowach i sytuacjach w "międzyczasie", pomiędzy tą dwójką, zostawiąjąc pole wyboraźni czytelnikowi i jego domysłom. Książki także nie należą do najgrubszych, więc po prostu odniosłam wrażenie, że akcja i uczucia bohaterki są zbyt szybkie.

Jednak 4 tom rozwiał trochę moje wątpliwości i po jego przeczytaniu mogę zaakceptować taką kolej rzeczy. Choć ciężko i nadal sceptycznie, ale jeżeli tak autorka to sobie wymyśliła, to tak po prostu musi być.

Co do akcji w tej części. Nareszcie coś co się działo trochę z oderwania od szkoły Susannah. Histoia z pośrednikami trochę zagmatwana, ale domyślam się, że w póżniejszej historii się to rozwinie. Choć nadal zadziwia mnie siła i zręczność naszej głównej bohaterki. No ale powiedzmy, ze jest z niej taka spryciula :)

No i wielki ukłon za styl...

klaudiabla2 | 2012-07-14
Przeczytana: 17 marca 2012

Ojczym i przyrodni bracia naszej Sussannach postanawiają wybudować saunę w przydomowym ogrodzie. Zaczynają kopać i odkrywają coś bardzo szokującego. Dziewczyna ma znów ręce pełne roboty: przyuczenie nowego mediatora i próby wyjaśnienia przeszłości Jessego. No, no. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Książka trzymała mnie w napięciu od początku do końca i cały czas zastanawiałam się co też przydarzy się jeszcze Suze. Ciekawa byłam jak autorka wyjaśni morderstwo popełnione na Jessi’e. Zrobiła to bardzo fajnie. Podsumowując stwierdzam, że to chyba najlepsza część z całej serii.

gabriela1919 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Ta książka przewyższa te 3 poprzednie części. Nie wiem czemu ale najbardziej mi się podobała. Może też, dlatego że cała książka było o Jesse i jego historii. Podobał mi się też bardzo wątek pośrednictwa, który został bardziej rozszerzony przez autorkę. No i nareszcie zaczyna się coś dziać między bohaterką a Jessem...
Polecam, bo chyba nie da się zawieść na tej części, zresztą całej serii

Ervisha | 2010-10-25

Bardzo dobra kontynuacja :) Całość wciąga, dużo się w niej dzieje, nie wieje nudą.

daria | 2012-12-06
Na półkach: 2012, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. W tej wiele się wyjaśnia.

japonskaturystka | 2016-04-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Czy mówiłam już, że uwielbiam "Pośredniczkę"? :D

Tiger | 2012-03-14
Przeczytana: 13 marca 2012

Uwielbiam tę serię książek ! Polecam nastolatkom !

jessyxx | 2015-04-17
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

czytałam z mamą na zmiane bo się też wciągnęła ;D