Kraksa w górach

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: Pośredniczka (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Reunion
Enyo

"Większość ludzi nie kończy jako duchy. Jeśli by tak było, moje życie towarzyskie też byłoby skończone. One nigdy nie zjawiają się, kiedy są potrzebne." A Susannah bardzo chce, żeby Jesse, duch nawiedzający jej sypialnię, ukazał się właśnie teraz. Wpada bowiem na trop duchów czworga uczniów ekskluzywnej szkoły, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Wygląda jednak na to, że ta tragedia wcale...

A Susannah bardzo chce, żeby Jesse, duch nawiedzający jej sypialnię, ukazał się właśnie teraz. Wpada bowiem na trop duchów czworga uczniów ekskluzywnej szkoły, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Wygląda jednak na to, że ta tragedia wcale nie była przypadkiem, a ofiary kraksy to...

Meg Cabot, autorka ulubionej serii nastolatek Pamiętnik księżniczki, stawia na drodze Suze żądne krwi zjawy, których zemsta nie ominie nikogo.

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 2010 rok

Książka równie fascynująca jak dwie poprzednie. A postać Jesse'a... Wierzcie lub nie, ale bez niego ta książka straciła by dla mnie połowę ze swojej wartości. Wszystkie są tak króciutkie, że raptem na 2-3 godziny, ale za to nie są one zmarnowane nawet w najmniejszym stopniu. Zadziorność Suze, dobrotliwość księdza i ich kłótnie... Wszystko nadaje powieści lekkości i humoru. Rozwiązanie zagadki ciekawe, motywy... do przewidzenia, ale i tak zaskakują.

Katarina | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Trzecia część "Pośredniczki" poszła mi równie sprawnie jak dwie poprzednie.
W "Kraksie w górach" nasza mediatorka spotyka aż cztery duchy,które wcale nie są przyjaźnie nastawione. Ale tym razem chodzi im nie o Suze. Poza tym nasza mediatorka musi chronić innych przed kimś kto wcale nie umarł.
Jak zwykle spora dawka humoru,akcji oraz tajemnicy.
Polecam.

yohoho | 2014-04-12
Na półkach: Przeczytane, Duchy
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Seria straciła swój urok . Po pierwsze Gena w mojej ocenie jest okropną przyjaciółką i była najsłabszym punktem w tej książce. Ponad to pogorszyły się relacje bohaterki z Jessem[ przeżywa każde jego słowo, gdzie jej buntownicze nastawienie, nie musi przecież tak świergotać nad wszystkim co on jej powie , dobrze ze jeszcze nie bije mu ukłonów], układy z braćmi, nieprzemyślane zachowanie bohaterki, jej moralność i ta przepowiednia, która odbiera nam element zaskoczenia albo chociaż jakieś nadzieje na normalne układy z chłopakami [ Brcy i Tad byli fajni]. Nie podobały mi się również nasze nowe duchy oraz cała powaga sytuacji, poczwórne morderstwo i wpakowanie dzieciaka na dożywocie do paki? Hmmm dość okrutna fabuła.

SeaGoddess | 2012-10-26
Przeczytana: październik 2010

Kolejna perełka. Zabawny styl Meg połączony z niesamowitymi pomysłami daje wręcz niepowtarzalny efekt. Od czytania takiej książki nie można się oderwać.
Historia Aniołów z RLS i prawdziwe oblicze mordercy, które poznajemy krok po kroku szalenie wciąga i nie pozwala się oderwać od powieści na dłużej. Suze swoim humorem potrafi mnie wyciągnąć nawet z najbardziej ponurego nastroju. A Jesse... na każdej kolejnej stronie hipnotyzuje coraz bardziej.

gabriela1919 | 2014-03-05
Przeczytana: 03 marca 2014

Fajna i ciekawa, ale z tych 3 części najmniej mi się podobała. Nie wiem dlaczego trochę mnie nudziła. Jedak wątek i fabuła były bardzo ciekawe. Sięgnęłam już po kolejną część i zapowiada się interesująco...
No, ale wracając do 3 tomu to polecam bo podobały mi się postacie czwórki duchów no i oczywiście obecność Giny. Jest super postacią i nadaje książce takiej pozytywnej charyzmy (nie wiedziałam jak to określić ;))
POLECAM!

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Czworo uczniów ginie w wypadku samochodowym. A Suze jako pośredniczka szuka winnego tragedii, którym okazuje się Michael, chłopak, który się w niej podkochuje...

Mystery | 2016-12-16
Na półkach: Przeczytane, Dla nastolatek
Przeczytana: 2007 rok

Fajna ;))

klaudiabla2 | 2012-06-25
Przeczytana: 09 lutego 2012

: Susannah ma znów ręce pełne roboty. Odnajduje duchy czworga uczniów luksusowej szkoły, którzy zginęli w wypadku samochodowym, jej najlepsza przyjaciółka przyjeżdża w odwiedziny, a pewien chłopak wyraźnie się w niej zakochał. Jak tu dać sobie ze wszystkim radę i nie zdradzić nikomu swojej tajemnicy? Lekka książka na odprężenie, trzecia z serii ,,Pośredniczka” opowiadającej o przygodach nastoletniej mediatorki. Podobała mi się jak każda z serii. Znajdziemy tu wartką akcję, niesamowitą historię, dużo dialogów. Przez to nie trzeba przy niej zbyt dużo myśleć tylko przebiegać wzrokiem kolejne literki. Polecam, z pewnością, że jeśli przeczytaliście pierwsze części z serii sięgniecie i po tę.

Charlie1608 | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Suze rządzi!
No proszę Was?! Czterech na jedną? A może to wcale nie tak, że cztery duchy terroryzują przyszłego/niedoszłego chłopaka naszej bohaterki?

To ta część, w której nic nie jest takie jakim się wydaje. Nawet uczucia Suze do swojego amanta, spokój ojca Doma, czy chociażby... stara durna wróżba, której Suze boi się i pragnie jednocześnie.

A to wszystko w otoczeniu coraz bardziej opiekuńczych przyrodnich braci, przyjaciółki Giny z poprzedniego życia (mowa oczywiście o życiu w NY) i ... wielu duchów.

Polecam w 100 %

Maddeline | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Zapomniałam wziąć książkę do pociągu (jak to w ogóle możliwe?) i jedyne co znalazło się na telefonie to właśnie to i zostałam naprawdę pozytywnie zaskoczona. Może nie była to powieść najwyższych lotów, zresztą wcale tego nie oczekiwałam, ale nie było tragedii, a nawet całkiem sympatycznie się czytało. Przy odrobinie wolnego czasu - można przeczytać :)