Ciało obce

Wydawnictwo: Rebis
Foreign Body
ciało obce robin cook
enedtil

Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii, gdy jej świat rozpada się na kawałki. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi po nieskomplikowanej operacji wymiany stawu biodrowego. Jennifer jest zaszokowana faktem, iż babcia w tajemnicy zdecydowała się na podróż do Indii. Aby zbadać sprawę osobiście, Jennifer wyrusza do Indii. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych niewyjaśnionych zgonach. Jennifer prosi o pomoc doktor Laurie Montgomery i jej męża, Jacka Stapletona. Przybywa ofiar i pytań bez odpowiedzi, lecz trójka Amerykanów uparcie dąży do odkrycia złowrogiego, wielowarstwowego spisku na skalę światową...

mariusz | 2014-05-27
Przeczytana: 26 maja 2014

W przeszłości przeczytałem kilka książek Robina Cooka a "Ciało obce" uznałbym za jedną ze słabszych w dorobku autora.
Niby fabuła fajna, akcja toczy się w egzotycznych Indiach ale całości brakuje rozmachu. Dość szybko wyjaśnia się kto jest mordercą i jaki jest motyw zbrodni a więc całe napięcie dość szybko opada.
Mimo wszystko oceniam ją na sześć gwiazdek, gdyż Robin Cook nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jednak ten thriller z nóg mnie nie zwalił.

Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Dobry thriller, choć jak na tego autora fabuła zbyt przewidująca. Książkę czyta się jednak z ciekawością ze względu na fabułę i umieszczenie akcji w tak egzotycznym, ciekawym i tajemniczym kraju jak Indie. Nadaje to nieco przygodowej nutki. Sama fabuła interesująca. Niewyjaśnione zgony, będące konsekwencją walki wysoko cywilizowanych Państw z turystyką medyczną. Walka o pieniądze i dochodowy rynek, pociąga za sobą niewinne ofiary. Czy głównej bohaterce, i jej przyjaciołom uda się powstrzymać siatkę młodocianych morderców, działających pod niewidzialnymi skrzydłami wysoko postawionych amerykańskich obywateli? Polecam, chodź burzy mózgu nie należy się spodziewać.

gwiazdka | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 14 lutego 2013

Młoda Amerykanka dowiaduje się, że jej babcia, która wyjechała do Indii na operację, właśnie bez wyjaśnionych przyczyn zmarła. W dodatku były inne, bardzo podobne, a niewyjaśnione zgony. Dziewczyna wyjeżdża do Indii i tutaj zaczyna się właściwa akcja. Czytelnik od początku wie, kto i dlaczego odpowiada za powyższe wydarzenia, pomimo to byłam ciekawa zwrotów akcji, która co prawda była dość przewidywalna, i chyba nie do końca przewidziana, bo mam wrażenie że autor się rozpędził i zabrakło mu miejsca na wyjaśnienie wszystkich wątków, ale książkę czyta się przyjemnie.

ElViento | 2016-09-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2016

Książka wciągająca, ciekawa, ale zaczynam dostrzegać drobne powtórzenia z poprzednich wątków, sposoby wysyłania ludzi na tamten świat. Delikatny minus również za lekko urwane zakończenie. Początkowe perypetie są rozwleczone na 2/3 książki, natomiast zakończenie pędzi niczym supernowoczesny pociąg. Kilka wątków zostało przez to niedopowiedzianych, a końcowe fakty pominięte. Ogromny plus za to, że Autor umieścił akcje w egzotycznych Indiach, gdzie umieścił akcję osnutą wokół kolejnego medycznego problemu - leczniczej turystyki.

Generalnie polecam :)

Natalia | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2013

„Ciało obce” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Robina Cooka, a już jestem pod wrażeniem. Nie przypuszczałam bowiem, że można napisać thriller medyczny, w którym nie ma ani krzty thrillera, a medycyny jest… jak na lekarstwo. Ot, takie adekwatne porównanie.

Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć wymarzony staż na oddziale chirurgii, kiedy dowiaduje się z telewizji, że jej babcia zmarła w indyjskim szpitalu na zawał po wszczepieniu endoprotezy. Dziewczyna jest zszokowana: nie miała pojęcia, że Maria miała zamiar poddać się operacji w Delhi; nikt nie raczył poinformować jej o śmierci ukochanej babci; a ponadto, oficjalna przyczyna śmierci jest niewiarygodna, gdyż zmarła miała serce jak dzwon. Jennifer wyrusza w podróż do Indii, aby poznać prawdę. Ktoś jednak stara się jej przeszkodzić i nie dopuścić do odkrycia międzynarodowego spisku.

Zapowiadało się naprawdę ciekawie: środowisko medyczne; skomplikowana, wielowarstwowa intryga; turystyka medyczna;...

grażyna | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Dobrze się czyta,ale niestety fabuła nie trzyma w napięciu do końca.

DreamFly | 2015-03-03
Przeczytana: 06 marca 2014

Bardzo dobra, interesująca, skłaniająca do przemyśleń książka.
Autor ukazuje nam bezlitosne nieposzanowanie życia dla zysku, pieniędzy. Ludzi, którzy robią to z powodu pychy, ale również tych, którzy zabijają własne sumienie ze względu na trudną sytuację materialna. Kim jesteśmy, aby decydować, kto i kiedy ma odejść? Wiele punktów widzenia, kilka wniosków.
Należy zdać sobie sprawę, że, nie jesteśmy bezpieczni. Zawsze powinniśmy być czujni i dbać przede wszystkim o bliskie nam osoby. Poza tym nikt z nas nie ma prawa decydować o śmierci. Ona sama nadchodzi w odpowiednim momencie.

enedtil | 2010-04-22
Przeczytana: lipiec 2009

Wpadła mi przez przypadek w ręce. Pierwsza książka Cooka jaką przeczytałam i cóż ... nie jestem nią zbytnio zachwycona. Przewidywalna fabuła, nic z thrillera. Póki co jestem zniechęcona ale kto wie może kiedyś sięgnę po wcześniejsze książki tego autora i bardziej przypadną mi do gustu.

magdalena | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Robin Cook to jedna z moich ulubionych autorek thrillerów medycznych. Tym razem jednak czuję się zawiedziona. Zero napięcia, od początku podano kto i po co zabił. Czyta się przyjemnie i owszem, ale na pewno nie jest to thriller. Fabuła przewidywalna, bohaterowie tym razem wypadają dość blado. Brakuje tu zwrotów akcji i napięcia w oczekiwaniu na finał.

Bzidalek | 2011-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2011

Bardzo lubię kryminały ale ta książka nie trzyma w napięciu. Historia bardzo przewidywalna a zakończenie bardzo mdłe. Radze sięgnąć jeśli nie ma w okolicy nic ciekawego do czytania. Mnie nie wciągnęła a wręcz zmęczyła a lubię różnego typu kryminały.