Ciało obce

Okładka książki Ciało obce Robin Cook
Okładka książki Ciało obce
Robin Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Laurie Montgomery/Jack Stapleton (tom 8) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
Laurie Montgomery/Jack Stapleton (tom 8)
Thriller
Foreign Body
Rebis
2009-02-11
2009-02-11
Maciej Szymański
ciało obce robin cook

Okładka książki i jej tytuł są bardzo mylące , i nie mają nic wspólnego z treścią. Prawidłowy tytuł to "Ciało cudzoziemki".

Klasy thrillera medycznego, szybka, wartka akcja, taka pozycja na jedna noc. I jak zwykle, nie zawiodlam sie. Tytul tylko jakis taki nieadekwatny. Foreign raczej odnosi sie do cudzoziemca, a nie obcego. Ale to takie tylko moje widzi-mi-sie.

Bardzo szybko się czyta , ciężko się oderwać , akcja trzyma w napięciu , zakończenie nie jest fascynujące ale cała książka jest świetnie napisana .

Ta książka jak poprzednie tego autora potrafi mnie trzymać w napięciu, i ciekawi za każdym razem co będzie dalej i razem z bohaterami przeżywam każdą chwilę. Jednak ta książka nie pochłonęła mnie aż tak bardzo, chociaż momenty w Nowym Delhi czy przy Gangesie potrafiły mnie porwać w tamten klimat.

Zero suspensu. Praktycznie od początku wiadomo, kto jest "tym złym" i jakie są jego cele a nawet metody. Jedyną niewiadomą są tylko konkretne przygody bohaterów na drodze do - szczęśliwego oczywiście - zakończenia. Ocena byłaby jeszcze słabsza, gdyby nie to, że mimo wszystko nieźle się czytało.

Kolejna książka Cooka, którą czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. I jak zwykle trochę za dużo obyczajówki i niektórych dialogów. Moim zdaniem, ta część jest trochę bardziej naciągana niż inne, które do tej pory czytałam, ale sentyment pozostaje :)

Książkę oceniam jako dobrą, choć nie jest to najlepsza powieść Robina Cooka. Może tym razem za mało medycyny, zbyt przewidywalny wątek kryminalny, są za to Indie i Jennifer Hernandez, studentka medycyny, mająca właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii Centrum Medycznego UCLA w Los Angeles. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi po nieskomplikowanej operacji wymiany stawu biodrowego. Jennifer jest zaszokowana faktem, iż babcia w tajemnicy zdecydowała się na operację w Indiach. Postanawia wyjaśnić sprawę śmierci babci, dziewczynie pomagają doktor Laurie Montgomery i jej mąż Jack Stapleton, znani nam z innych powieści Cooka ... myślę, że warto przeczytać co odkryli ...
To dwudziesta ósma już powieść tego autora i tak jak w muzyce rockowej akordy się powtarzają, riffy jakby znajome, nowe teksty ważna tematyka całość wypada solidnie, ale nie jest to arcydzieło ...

W ósmej części mamy do czynienia z tematem turystyki medycznej. W temat wprowadza nas studentka medycyny, która niespodziewanie dowiaduje się o śmierci swojej babci. Staruszka wybrała się do Indii na zabieg, na który nie było jej stać w kraju. W szpitalu, w którym zmarła nastąpił kolejny podejrzany zgon, a po nim kolejne w innych placówkach. Studentka nabrała podejrzeń i poprosiła o pomoc swoją przyjaciółkę Laurie Montgomery, która w trybie natychmiastowym zjawia się na miejscu wraz z mężem.

Pomysł na historię został zrealizowany bardzo dobrze, umiejscowienie akcji w egzotycznych Indiach sprawiło, że książka jest bardziej atrakcyjna i interesująca.

Najbardziej jednak ucieszyło mnie to, co stało się z głównymi bohaterami serii. Jack Stapleton i Laurie Montgomery to moi ulubieńcy, więc niesamowicie ucieszyło mnie to, że autor w końcu postanowił zrobić coś z ich relacją. Wątek uczuciowy jest niezaprzeczalnie najbardziej udanym i moim ulubionym w tej części serii ☺

Więcej tutaj: https://czytampolecam.blogspot.com/2018/11/ciao-obce-robin-cook.html

2095
2033

Ósma część cyklu o Laurie Montgomery i Jacku Stapletonie.
Z okładki:
Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii, gdy jej świat rozpada się na kawałki. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi po nieskomplikowanej operacji wymiany stawu biodrowego. Jennifer jest zaszokowana faktem, iż babcia w tajemnicy zdecydowała się na podróż do Indii. Aby zbadać sprawę osobiście, Jennifer wyrusza do Indii. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych niewyjaśnionych zgonach. Jennifer prosi o pomoc doktor Laurie Montgomery i jej męża, Jacka Stapletona. Przybywa ofiar i pytań bez odpowiedzi, lecz trójka Amerykanów uparcie dąży do odkrycia złowrogiego, wielowarstwowego spisku na skalę światową...
Ode mnie:
Kolejna książka z tej serii zabiera bohaterów do Indii. Bardzo ciekawy zarys. Chociaż szybko dowiadujemy się o co w niej chodzi i napięcie opada. Jednak uwielbiam książki Cooka, które nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Ósma część cyklu o Laurie Montgomery i Jacku Stapletonie.
Z okładki:

To moja druga książka Cooka, w związku z czym zauważam już pewne stałe pozycje w jego menu: szalona, pędząca mocno naprzód intryga, choć z dość dziwnymi zbiegami okoliczności pod koniec, udział zawodowych bandytów, którzy często w starciu z amatorami-głównymi bohaterami coś partaczą, itp. itd.

Ogólnie czyta się to fajnie jeśli przymkniemy oko na sporą dozę nieprawdopodobieństwa, pewne uproszczenia i zdumiewające często motywacje postaci. Tutaj było tego trochę za dużo, ale kolejna książka Cooka, którą już pochłaniam, jest pod tym względem lepsza. :)

Ogólnie czyta się to fajnie jeśli przymkniemy oko na sporą dozę...

• Robin Cook
  • Thriller medyczny

Dodaj cytat z książki Ciało obce