Ciało obce

Wydawnictwo: Rebis
Foreign Body
ciało obce robin cook
enedtil

Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii, gdy jej świat rozpada się na kawałki. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi po nieskomplikowanej operacji wymiany stawu biodrowego. Jennifer jest zaszokowana faktem, iż babcia w tajemnicy zdecydowała się na podróż do Indii. Aby zbadać sprawę osobiście, Jennifer wyrusza do Indii. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych niewyjaśnionych zgonach. Jennifer prosi o pomoc doktor Laurie Montgomery i jej męża, Jacka Stapletona. Przybywa ofiar i pytań bez odpowiedzi, lecz trójka Amerykanów uparcie dąży do odkrycia złowrogiego, wielowarstwowego spisku na skalę światową...

mariusz | 2014-05-27
Przeczytana: 26 maja 2014

W przeszłości przeczytałem kilka książek Robina Cooka a "Ciało obce" uznałbym za jedną ze słabszych w dorobku autora.
Niby fabuła fajna, akcja toczy się w egzotycznych Indiach ale całości brakuje rozmachu. Dość szybko wyjaśnia się kto jest mordercą i jaki jest motyw zbrodni a więc całe napięcie dość szybko opada.
Mimo wszystko oceniam ją na sześć gwiazdek, gdyż Robin Cook nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jednak ten thriller z nóg mnie nie zwalił.

gwiazdka | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 14 lutego 2013

Młoda Amerykanka dowiaduje się, że jej babcia, która wyjechała do Indii na operację, właśnie bez wyjaśnionych przyczyn zmarła. W dodatku były inne, bardzo podobne, a niewyjaśnione zgony. Dziewczyna wyjeżdża do Indii i tutaj zaczyna się właściwa akcja. Czytelnik od początku wie, kto i dlaczego odpowiada za powyższe wydarzenia, pomimo to byłam ciekawa zwrotów akcji, która co prawda była dość przewidywalna, i chyba nie do końca przewidziana, bo mam wrażenie że autor się rozpędził i zabrakło mu miejsca na wyjaśnienie wszystkich wątków, ale książkę czyta się przyjemnie.

Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Dobry thriller, choć jak na tego autora fabuła zbyt przewidująca. Książkę czyta się jednak z ciekawością ze względu na fabułę i umieszczenie akcji w tak egzotycznym, ciekawym i tajemniczym kraju jak Indie. Nadaje to nieco przygodowej nutki. Sama fabuła interesująca. Niewyjaśnione zgony, będące konsekwencją walki wysoko cywilizowanych Państw z turystyką medyczną. Walka o pieniądze i dochodowy rynek, pociąga za sobą niewinne ofiary. Czy głównej bohaterce, i jej przyjaciołom uda się powstrzymać siatkę młodocianych morderców, działających pod niewidzialnymi skrzydłami wysoko postawionych amerykańskich obywateli? Polecam, chodź burzy mózgu nie należy się spodziewać.

ElViento | 2016-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 września 2016

Książka wciągająca, ciekawa, ale zaczynam dostrzegać drobne powtórzenia z poprzednich wątków, sposoby wysyłania ludzi na tamten świat. Delikatny minus również za lekko urwane zakończenie. Początkowe perypetie są rozwleczone na 2/3 książki, natomiast zakończenie pędzi niczym supernowoczesny pociąg. Kilka wątków zostało przez to niedopowiedzianych, a końcowe fakty pominięte. Ogromny plus za to, że Autor umieścił akcje w egzotycznych Indiach, gdzie umieścił akcję osnutą wokół kolejnego medycznego problemu - leczniczej turystyki.

Generalnie polecam :)

Natalia | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2013

„Ciało obce” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Robina Cooka, a już jestem pod wrażeniem. Nie przypuszczałam bowiem, że można napisać thriller medyczny, w którym nie ma ani krzty thrillera, a medycyny jest… jak na lekarstwo. Ot, takie adekwatne porównanie.

Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć wymarzony staż na oddziale chirurgii, kiedy dowiaduje się z telewizji, że jej babcia zmarła w indyjskim szpitalu na zawał po wszczepieniu endoprotezy. Dziewczyna jest zszokowana: nie miała pojęcia, że Maria miała zamiar poddać się operacji w Delhi; nikt nie raczył poinformować jej o śmierci ukochanej babci; a ponadto, oficjalna przyczyna śmierci jest niewiarygodna, gdyż zmarła miała serce jak dzwon. Jennifer wyrusza w podróż do Indii, aby poznać prawdę. Ktoś jednak stara się jej przeszkodzić i nie dopuścić do odkrycia międzynarodowego spisku.

Zapowiadało się naprawdę ciekawie: środowisko medyczne; skomplikowana, wielowarstwowa intryga; turystyka medyczna;...

chilon86 | 2018-12-21
Przeczytana: 30 listopada 2018

Książkę oceniam jako dobrą, choć nie jest to najlepsza powieść Robina Cooka. Może tym razem za mało medycyny, zbyt przewidywalny wątek kryminalny, są za to Indie i Jennifer Hernandez, studentka medycyny, mająca właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii Centrum Medycznego UCLA w Los Angeles. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi po nieskomplikowanej operacji wymiany stawu biodrowego. Jennifer jest zaszokowana faktem, iż babcia w tajemnicy zdecydowała się na operację w Indiach. Postanawia wyjaśnić sprawę śmierci babci, dziewczynie pomagają doktor Laurie Montgomery i jej mąż Jack Stapleton, znani nam z innych powieści Cooka ... myślę, że warto przeczytać co odkryli ...
To dwudziesta ósma już powieść tego autora i tak jak w muzyce rockowej akordy się powtarzają, riffy jakby znajome, nowe teksty ważna tematyka całość wypada solidnie, ale nie jest to arcydzieło ...

Anna Klimek | 2018-06-29
Na półkach: Thriller, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Strasznie umęczyłam się, czytając tę książkę. Niby thriller medyczny, a ja lubię ten gatunek, ale medycyny w nim była znikoma ilość. Więcej jest biurokracji, korupcji i knucia. Nie dawałam rady czytać jednorazowo dłużej niż pół godziny, musiałam zajmować się czymś innym, po czym wracałam do lektury z niechęcią. Skończyłam, bo chciałam znać zakończenie. Czytałam już ciekawsze pozycje z tego gatunku, innych autorów. Nie wiem, czy wszystkie książki Cooka są takie beznadziejne, czy tylko zaczęłam od złej. W każdym razie tej nie polecam.

Ella | 2018-02-06

Jakoś specjalnie mnie ta książka nie porwała, może dlatego, że od początku wiadomo, kto, co i dlaczego nie ma więc elementu zaskoczenia i suspensu, który tak lubię. Mimo, że nie jest to najlepsza pozycja mistrza to dobrze i szybko się czyta.
Dobra rozrywka.

Bullshit_detector | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

To moja druga książka Cooka, w związku z czym zauważam już pewne stałe pozycje w jego menu: szalona, pędząca mocno naprzód intryga, choć z dość dziwnymi zbiegami okoliczności pod koniec, udział zawodowych bandytów, którzy często w starciu z amatorami-głównymi bohaterami coś partaczą, itp. itd.

Ogólnie czyta się to fajnie jeśli przymkniemy oko na sporą dozę nieprawdopodobieństwa, pewne uproszczenia i zdumiewające często motywacje postaci. Tutaj było tego trochę za dużo, ale kolejna książka Cooka, którą już pochłaniam, jest pod tym względem lepsza. :)

grażyna | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Dobrze się czyta,ale niestety fabuła nie trzyma w napięciu do końca.