Rosemary

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rosemary
83-85397-38-8
Aneta

Powieść o miłości, nienawiści i szpiegowskiej aferze. Tytułowa bohaterka jest angielska dziennikarka, która wyjeżdża po ślubie wraz z mężem-lordem Tarkingtonem do Rumunii, gdzie wybucha w owym czasie ostry konflikt narodowościowy z mniejszością węgierską. Orczy pokazuje czytelnikowi rożne środowiska, wprowadzając go do gabinetów najwyższych osobistości rządowych, jak i do salonów arystokracji i inteligencji. Na rzecz kręgów rządowych pracuje nieuchwytny agent Nr10- osoba będąca w najbliższym otoczeniu Rosemary. Długo jednak czytelnik nie rozszyfruje szpiega- a ostateczny wynik będzie zaskakujący.

Z początku powieść zapowiadała się bardzo ciekawie, zainteresowała mnie przedstawiona arystokracja i konflikty. Pojawiło się nawet kilka dobrych zwrotów akcji. Niestety powieść strasznie nuży, a kim jest Nr 10 można się łatwo domyślić.

wrzos118 | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, Romans stary