Zemsta

Okładka książki Zemsta Margit Sandemo
Okładka książki Zemsta
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 11) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 11)
Blodhevn
Pol-Nordica
1992-01-01
1992-01-01
Anna Marciniakówna
zabójstwo zemsta pomoc

Kolejna część z Villemo w roli głównej.... No na szczęście została mi juz tylko jedna 😅
Villemo jak zwykle użala się nad sobą i ma w nosie wszystkich dookoła. Mój ulubiony moment w tej książce to wygarnięcie jej przez Niklasa wszystkiego ❣️
Wokół Elistrand dzieją się dziwne rzeczy, ktoś obserwuje dwór, ludzie pytają służących o Villemo... jej samej zaczynają przydarzać się dziwne wypadki... Co to wszystko znaczy??? Villemo nie mając się komu wyżalić pisze list do Dominika ❣️ on szybko przybywa że Szwecji lecz jak dociera na miejsce okazuje się,że Villemo zniknęła.... mało tego przez nią i on wpada w poważne tarapaty... 😡
Nadszedł czas zemsty.... I będzie to krwawa zemsta...

Kolejna część, w której podróżujemy wspólnie z Villemo.
W Zemście niestety przeszłość daje o sobie znać, miłość zwraca się przeciwko Villemo.
Błąd młodości i miłość do Eldara wciągnęła naszych przyjaciół z Ludzi lodu w krwawą zemstę między Wollerem, a ludźmi ze Svartskogen, doprowadza nas do schwytania VIllemo.
Jak potoczyły się jej losy?
Kto został jej nowym adoratorem?
Czy miłość zwycięży, czy jednak przekleństwo Tengela Złego będzie górą?

Część, która przygotowuje nas do podążenia w ślad za trójką żółtookich, do celu ich podróży.

Kolejna część, w której podróżujemy wspólnie z Villemo.
Jak potoczyły się jej losy?
Kto został jej nowym...

Bardzo przeżywałam wszystko to, co działo się z Villemo i poszczególnymi bohaterami w tym tomie. Autentycznie czułam się przejęta ich losem, bałam się, czy wszystko dobrze się skończy. Mam ochotę czytać jeszcze więcej tych tomów, ale w roli głównej z Villemo, Dominikiem i Niklasem. Okropnie polubiłam tę trójkę i się z nimi emocjonalnie związałam.

"Zemsta", czyli ciąg dalszy historii Villemo w połączeniu tym razem z Dominikiem, to szczególny miks miłości i zemsty. Konsekwencje tomu poprzedniego i coraz dotkliwsze ciosy spadające na Villemo oraz narastająca w tle zakazana miłość pomiędzy wybrańcami Ludzi Lodu, to istna feeria emocji.

Kolejne zdarzenia nie szczędzą czytelnikowi brutalności i trudnych scen. To, czego doświadcza Villemo od swoich oprawców potrafi przyprawić o ciarki na plecach. Tym mocniejsze jest zderzenie ów trudów z tym, co dzieje się w sercach bohaterów. Gorące namiętności przyprawione adrenaliną, wyrzutami sumienia i sekretami potrafią przyprawić o szybsze bicie serca.

Fascynujący bohaterowie, których losu Sandemo opisała w wyjątkowo wciągający sposób. Zapadają w pamieci i sercu. Polecam!

“Zemsta” to kolejny tom opisujący przygody Villemo, co mnie bardzo ucieszyło! Autorka lubi ucinać wątki postaci w różnych dziwnych momentach ich życia, ale na szczęście historię tej bohaterki postanowiła rozwinąć nieco bardziej : ) Villemo po raz kolejny musi zmierzyć się z przeciwnościami losu i walczyć o miłość. Bardzo mi się ta część podobała!

Na półkach: , , , , , ,

Dalszy ciąg historii o Villemo, który porwał mnie nie mniej niż tom poprzedni, mimo że do samej bohaterki nie pałam sympatią. Bohaterowie często wspominają, że Villemo ma dużo z Sol, moim zdaniem jednak to nieprawda, a przynajmniej nie na tym etapie. Lubię za to Dominika, który jest chyba moją ulubioną postacią z tego pokolenia Ludzi Lodu.

Z tego co widzę to o Villemo a także Niklasie i Dominiku powstanie swoista podseria. Mam tylko nadzieję, że w przeciągu niej Villemo trochę się poprawi i dorośnie, bo jak na razie ta bohaterka mnie wyłącznie irytuje, chociaż nadal jestem ciekawa jak potoczą się jej losy.

Z tego co widzę to o Villemo a...

Książka opowiada o nieszczęśliwej miłości Villemo i Dominika. Autorka potrafi wzbudzić w czytelniku ciekawość czy głównym bohaterom uda się wyjść cało z tarapatów i czy ich miłość przetrwa, denerwująca w książce jest główna bohaterka i jej brak zdecydowania. Kto czytał poprzednie części będzie wiedział czego się spodziewać, książkę dobrze i szybko się czyta.

Kolejny tom za mną, niestety musiałam sobie go dawkować bo irytacja na Villemo rosła z każda minutą słuchania.
Mam nadzieję, że kolejny tom zostanie poświęcony komuś innemu.
Polecam.

Mam nadzieję, że kolejny tom zostanie poświęcony komuś innemu.
Polecam.

Och, Margit, czy naprawdę potrzeba było trzech książek o Villemo? Ta mnie tak znudziła, że przeczytałam całą serię o czarnych ryczerzach zanim nabrałam sił, by kontynuować. Z dziesięć stron ominęłam, bo bohaterowie rozmawiali o miłości i erotyce bez końca. Podcza gdy czytelnicy chcieli koniecznie dowiedzieć się czegoś więcej o Tristanie i czy były jakieś następstwa jego przygody z czasów nastoletnich. Najlepsza postać z tej książki to córka Wollera, która potrafiła walczyć o najważniejsze,

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo