Finansowa kondycja firmy. Metody pomiaru i oceny

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Seria: Warsztaty menedżerskie Ewa Siemińska jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w problematyce zarządzania procesami inwestycyjnymi i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Autorka wielu publikacji naukowych z tej tematyki. Zrealizowała kilka projektów badawczych poświęconych...

Seria: Warsztaty menedżerskie
Ewa Siemińska jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w problematyce zarządzania procesami inwestycyjnymi i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Autorka wielu publikacji naukowych z tej tematyki. Zrealizowała kilka projektów badawczych poświęconych ekonomicznym uwarunkowaniom transformacji gospodarki polskiej ze szczególnym uwzględnieniem aspektów finansowo-inwestycyjnych. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych dla administracji publicznej, na kursach dla głównych księgowych i biegłych rewidentów organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz szkolenia w zakresie kompleksowej oceny kondycji finansowej. Zainteresowania: podróże (zwłaszcza związane z Francją) oraz relaks na łonie natury.Autorka porusza fundamentalny problem pomiaru i oceny kondycji finansowej firmy funkcjonującej w warunkach gospodarki rynkowej. Tego typu analizy są niezbędnym elementem racjonalnego zarządzania na każdym etapie badania opłacalności przyszłych przedsięwzięć, inwestycji, zamierzeń, w fazie tzw. monitoringu, czy wreszcie na etapie analiz sprawozdawczych i pokontrolnych. Informacja o stanie finansów interesuje nie tylko właścicieli przedsiębiorstwa czy menedżerów, ale również krąg podmiotów pośrednio lub bezpośrednio z nim związanych, a często od niego wręcz zależnych. Przygotowanie takiej informacji jest zadaniem trudnym, zwłaszcza dla małych firm, stąd Autorka prezentując różne metody analizy sytuacji finansowej szczególną uwagę poświęca procedurom stosowanym w małych i średnich przedsiębiorstwach. Oprócz metod tradycyjnych omawia i takie, które nie były dotychczas wykorzystywane na szerszą skalę, np. modele rozpoznawania symptomów bankructwa czy metod

Dorota | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Studia