Na pastwę płomieni

Wydawnictwo: Czytelnik
Set this house on fire
83-07-01687-8
Agnieszka

"Na pastwę płomieni" (pierwsze polskie wydanie 1967) to pozornie powieść o zbrodni, sensacyjna historia podwójnego morderstwa. Prawdziwy dramat rozgrywa się jednak w umysłach bohaterów, ważniejsze od zdarzeń są motywy działania.

Autor z żarliwą pasją obnaża obsesje i kompleksy Amerykanina lat pięćdziesiątych.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik

arven1989 | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Styron mnie fascynuje, i to od dłuższego czasu, na pastwę płomieni wypożyczyłam najpierw z biblioteki ale mimo szczerych chęci bardzo długo nie przeczytałam, ciężko. potem trafiłam na wersję audio, postanowiłam, że nie odpuszczę. Klimat jest, choć wydaje mi się, że duża część tej powieści to wypełniacz bez większego znaczenia dla całości. Fajny zabieg narracji, nie zdradzę do końca o co chodzi, ale jeśli ktoś spodziewa się szybkiego rozwoju akcji i dreszczy na plecach, to niech lepiej po nią nie sięga, słuchałam jej dość długi czas, nie hipnotyzuje mnie tutaj nawet dysputa intelektualna. Natomiast ta książka na pewno nie jest całkowitą porażką. Historia która się przecież zdarza gdzieś tam...

sfiz | 2013-08-16
Przeczytana: 2012 rok

Jak na tego autora, to słaba pozycja. Zakończenie było dość przewidywalne, postaci również dużo mniej barwne i skomplikowane niż zazwyczaj u Styrona.

Wojciech_Chmielarz | 2016-10-04
malwosia | 2016-07-19