Niewidzialne kobiety

Wydawnictwo: Alpress
978-80-7362-486-6
Grażyna

Szokująca i jednocześnie inspirująca książka. Po sukcesie "Fatwy" autorka tworzy następną, zniewalającą książkę o kobietach, których życie przemieniło się w piekło. Niejednokrotnie już w dzieciństwie były maltretowane. Często zmuszano je do małżeństwa. Sponiewierane i upokorzone przez bliskich pragną odnalezć spokój. Chcą stać się "niewidzialnymi", aby uciec przed ciągle obecnym uczuciem strachu.

Patrycja | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Bardzo mocna książka. Każda z dramatycznych historii, która jest w niej przedstawiona, wstrząsa i porusza. Do tego napisana jest w taki sposób, że dobrze się ją czyta, co daje wybuchową mieszankę. Mnie osobiście najbardziej poruszyła historia Nieśmiałej dziewczyny, nie tylko ze względu na dramat który przeszła, ale też przez to że sama poddała się takiemu losowi. A przecież urodziła się jako kobieta wolna i mająca swe prawa, w kraju w którym kobietę się szanuje. Jak mogła tak łatwo dać się zniewolić? Poruszyły mnie też historie Shannon, Laury i Yasmine, dziewczyny i niewinnych dzieci, dla których bliscy nie mieli litości. Trudno jest pogodzić się z faktem że dorośli potrafią tak krzywdzić swoje dzieci.

Mela | 2014-01-26
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Książka opisująca rzeczy które teraz, w erze atomu i komputeryzacji, w erze feminizmu i wolnych wyborów są wręcz NIEWIARYGODNE. Kobiety zniewolone psychicznie i fizycznie, uprzedmiotowione, zamykane w budach dla psów, gwałcone i bite...
Wciąż zastanawiam się czy to możliwe a jeżeli możliwe to... jak??!!!
Książka napisana ot tak - po prostu. Językiem jasnym i przejrzystym. Czyta się bardzo dobrze. Warto zapoznać się z tą pozycją aby docenić to co mamy lub aby właśnie od tego się uwolnić.

Grażyna | 2010-04-21
Przeczytana: 24 kwietnia 2010

Nie czytałam pierwszej części, a myslę, że byłaby lepsza.

czekoLadowa | 2015-11-25

Świetna książka o kobietach, ich problemach i zmaganiach.
Przyznam, że trzeba mieć dużo siły w sobie, aby przebrnąć przez niektóre historie.
Bardzo wzruszające i aż nieprawdopodobne, że ktokolwiek, a tym bardziej kobiety, mogą być tak traktowane.
Polecam!

Agnieszka | 2014-03-25
Na półkach: Z 2014, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2014

"Jeśli długo wmawia się coś komuś, w końcu zaczyna w to wierzyć"

Książka poruszająca, chwilami przerażająca. Historie opisanych kobiet obudziły we mnie ducha wdzięczności za swoje życie, za to, co mam. Dzięki tej książce mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa bo jestem wolna, szanowana, niezależna. Jestem widzialna.

grażyna | 2011-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Wstrząsające opowiadania arabskich kobiet - książka bardzo interesująca ale i bardzo okrutna

Urszula | 2013-09-13
Przeczytana: wrzesień 2013

Przerażające historie kobiet,które napisało życie.Polecam pozycja warta przeczytania.

książek: 1989

Z niektórymi kobietami miałam coś wspólnego, często czytając ich historie płakałam, szczególnie przy tej pierwszej... Świetna książka, uświadamiająca, że na świecie są kobiety, które dla innych bywają niezauważalne mimo ich problemów i cierpień. Dodało mi to pewności siebie. Sama też czasem czuję się niewidzialna...

Monika | 2011-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Bardzo poruszająca książka. Gorąco polecam!

Madllena | 2015-06-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Okładka bardzo mnie zmyliła, sądziłam, że to bardziej "islamskie" tematy.
Cóż, historie kobiet bardzo krótkie, na pewno nie oddają tragizmu, jaki miał miejsce w życiu tych kobiet.
Wybitne dzieło literackie to to nie jest, spodziewałam się czegoś innego.
Miałam okazję czytać bardziej wzruszające i tragiczne książki. Ale oby oczywiście jak najmniej takich było, bo to przecież historie prawdziwe i lepiej, żeby się nie zdarzały.