Pogranicze

Cykl: Elina Wiik (tom 5) | Seria: Ze Strachem
Wydawnictwo: Czarne
6 (36 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Gränslandet

Pewnego ranka codzienność staje się dla Eliny Wiik nie do zniesienia. Praca w policji dawno straciła sens, a dni toczą się jednostajnym torem. Bez zastanowienia wsiada więc do samochodu i rozpoczyna podróż w nieznane - podróż, która zmieni jej życie. Przypadkiem trafia do miasteczka we Włoszech, gdzie poznaje mężczyznę, z którym połączy ją nagła namiętność i gwałtowne uczucie. Niestety, przeszłość ukochanego pełna jest mrocznych sekretów. Gdy zostaje zamordowany, Elina wpada w wir dziwnych zdarzeń. Musi sięgnąć po najgłębsze pokłady intuicji i policyjnego doświadczenia, by rozwikłać tajemnice związane z jego życiem i śmiercią. W swoim śledztwie dotrze do miejsc, w których prawda i mity splatają się w jedno.

"Pogranicze" było nominowane do Nagrody Szwedzkiej Akademii Autorów Kryminałów w 2007 roku w kategorii Najlepszy Szwedzki Kryminał Roku.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

lea88 | 2014-05-28

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Miałam strasznie ochotę na dobry kryminał z Chorwacją w tle i nie zawiodłam się. Książka jest łatwo i przyjemnie napisana. Nie zawiera brutalnych scen i nie jest aż tak bardzo ponura jak na skandynawski klimat. Oczywiście wątek miłosny lekko naiwny i naciągany, ale ogólnie pozytywny. Po zakończeniu domyślam się, że można spodziewać się kontynuacji serii. Jeśli tak na pewno się skuszę.

Olga | 2014-10-27

Przyjemny zupełnie nie skandynawski kryminał Skandynawa.

Dagmara | 2010-09-17
Przeczytana: 17 września 2010