Gin z tonikiem i ogórkiem

Tłumaczenie: Piotr Markowski
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Gin tonic et concombre
Ag2S

Marine Vandale ma trzydzieści dwa lata i czeka na wielką, prawdziwą miłość. Miłość, która wszystko rozumie, wszystko wytrzyma, da poczucie bezpieczeństwa i oddali strach przed życiem. "Takiej miłości nie znajdziesz, przebywając stale w towarzystwie swoich trzech kumpli" - powtarza jej stale matka. Marine, Laurent (jej były narzeczony), Jeff (współlokator) i Julien (przyjaciel gej), stanowią...

Marine, Laurent (jej były narzeczony), Jeff (współlokator) i Julien (przyjaciel gej), stanowią nierozłączną paczkę. Razem próbują odnaleźć bezpieczną drogę wśród życiowych pułapek, czyhających na każdego, kto stara się w dojrzały sposób spojrzeć na miłość i życie. Wszyscy bohaterowie marzą o tym samym, ale każdy na swój sposób. Jak w natłoku nieważnych zdarzeń i przygód rozpoznać prawdziwą miłość? Marine będzie musiała nieco naruszyć równowagę w przyjacielskim czworokącie i sama przed sobą przyznać, kto naprawdę jest najbliższy jej sercu...

Inteligentna i zabawna opowieść o tym, jak radzić sobie po trzydziestce w wielkim mieście, jak leczyć rany po nieudanych związkach i znaleźć prawdziwą miłość.

eva40 | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Nie wiem na co liczyłam ale nie przypadła mi do gustu, styl pisania nie dla mnie, nadmiar alkoholu, sporo komicznych sytuacji i problemów sercowych niby dorosłych a nazbyt niedojrzałych przyjaciół. Dla młodych czytelników może i być fajna.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-09-26
Przeczytana: 25 września 2016

"Gin z tonikiem i ogórkiem" - do powieści Rafaele Germain przyciągnął mnie właśnie dość intrygujący, wydawałoby się, tytuł. Okładkowy blurb również zapowiadał lekką, łatwą i przyjemną historię. Niestety....

Już nie pamiętam żeby lektura jednej książki zabrała mi tyle czasu. Męczyłam się przy jej czytaniu niezmiernie, ale uparłam się aby dobrnąć do końca i udało mi się. Tylko nie jestem pewna czy potrzebnie...

Historia traktuje o czwórce dobrych, zgranych przyjaciół, którzy po prostu żyć bez siebie nie mogą. Marine i jej trzech kupli dawno przekroczyli trzydziestkę, ale nadal są mocno niedojrzali i beztroscy, do życia podchodzą bardzo lekko. Niemalże codzienne spotkania w barze i topienie smutków w alkoholu to jest ich sposób na życie. Liczne romanse, niezdecydowanie i roztargnienie towarzyszy im na co dzień. I w sumie nie byłoby w tym nic złego, gdyby bohaterowie nie byli tacy prymitywni. Zastanawiałam się jak to możliwe, że ludzie żyjący w taki sposób od ponad dziesięciu lat,...

mięta | 2016-06-28
Przeczytana: maj 2016

Główną bohaterką jest Marine, która mimo wielu przeżytych mniejszych czy większych miłostek ciągle czeka na prawdziwą miłość tak jak i jej trzej przyjaciele.Jeden z nich to były narzeczony, drugi jest współlokatorem a trzeci gejem. Spotykają się często w barze gdzie toczą rozmowy na tematy dotyczące ich rozterek życiowych.
Nie wiem czy to tłumaczenie takie,czy ja tak odbieram. Marine jest opisywana jakby ciągle miała z 20 lat(a jest po 30-stce) A może to jej matka tak ją traktuje? Ma roztrzepaną siostrę i brata,o którym dowiadujemy się niewiele(a szkoda)W każdym razie książkę da się polubić, jednak szału nie ma.

Lenka | 2010-12-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2010
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Kolejna książka o grupie przyjaciół, którzy stanowią świetną paczkę. Główna bohaterka bardzo irytująca rozkładająca na czynniki pierwsze każda sytuację, nie umiejąca poradzić sobie z emocjami (tak ją odbieram). Pozostali w miarę ok, w sumie lekko się czyta, ale jednak nie wrócę do tej książki, mimo iz jest wiele zabawnych momentów.

Anita | 2015-02-03
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Zaznaczenie słowa przeczytane, w tym przypadku oznacza jedynie, że książkę skończyłam czytać. Nie oznacza tego, że została przeczytana do końca. Była zwyczajnie nudna. Tego nawet nie można nazwać lekkim pisaniem. Styl pisania jest dla mnie nie do zaakceptowania. To jedna z tych książek, o których zapomina się zaraz po jej zamknięciu.

Madness | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Denerwowały mnie zdania i słówka angielskie co chwila wtrącane w wypowiedzi bohaterów i duża ilość alkoholu. Myślałam, że na końcu Marine będzie z Jeffem a nie Gabrielem... Julien był śmieszny a matka Marine denerwująca :/

Kika | 2013-12-03

Jedna z moich ulubionych książek. Na pogodę, nie pogodę za oknem jak i życiową zawieruchę. Pełna humoru, osobistych dramatów, wciąga i uruchomia dano zaśniedziałe emocje.

Iwona | 2013-05-01
Przeczytana: kwiecień 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wypożyczyłam książkę licząc na "lekką literaturę kobiecą" w dobrym wydaniu. Już po przeczytaniu kilku stron poczułam się zawiedziona, ale brnęłam dalej z nadzieją, że coś się poprawi. Nie poprawiło się.

Po pierwsze, sam styl pisania Rafaele Germain przyprawia mnie o tęgie rozmyślanie, dlaczego ktoś zechciał wydać tą książkę??? Powinno czytać się ją lekko. Natomiast mnie ciężko było podążać za akcją przeplataną do bólu banalnymi opisami. Poziom pisarski na poziomie podstawówki.

Po drugie, główna bohaterka wydała mi się szalenie irytująca. Wciąż powtarza, że jest głupia i żałosna. Pod tym względem całkowicie się z nią zgadzam. Rozterki emocjonalne wyciągnięte niczym z pamiętnika 16-latki podlewane obficie alkoholem.

Przyznaję, że nie doczytałam książki do końca. Dobrnęłam do 1/5 i tak z ciężkim poczuciem wstydu, że nie odłożyłam jej po pierwszych kilku stronach. Ostatecznie zrezygnowałam z dalszej lektury po tym, jak główna bohaterka porównuje swoje poczynania (tu: pocałowanie...

wild_child99 | 2015-08-31
Przeczytana: sierpień 2015

Przyjemnie się czyta, jest to jednak typowa książka o romansach o problemach samotnej kobiety po trzydziestce. Podobało mi się że zamiast grona najlepszych przyjaciółek główna bohaterka przyjaźni się z trzema mężczyznami, którzy pełnią tę rolę. Nieprzeciętny Julien również ubarwił opowieść. Mimo lekkiego charakteru książki znajdziemy tu też momenty poważniejsze i bliskie wielu ludziom jak np. choroba ojca rodziny. Całość sprawia pozytywne wrażenie, jednak nie wyróżnia się bardzo na tle innych powieści o tej tematyce.

lubiezelki | 2013-06-19

Historia opowiadająca o losach grupki przyjaciół, których dręczą pewne problemy. Jak dla nie lekka i świeża książka. Z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym lektury obyczajowy. Nie jest to typ, który zmotywuje nas czy sprawi, że dłużej się nad nią zastanowimy, lecz można ją przeczytać dla zabicia czasu, który niekoniecznie będzie zmarnowany.