Święta Rito od rzeczy niemożliwych

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7254-744-0
Ag2S

Matka. Pisarka. Najmniej żona. Córka Ludwiki i wnuczka Marianny. Poetka. Przyjaciółka. Do tej pory autorka kreująca światy bohaterów swoich książek, teraz - opowiadająca o swoich prywatnych światach. Jaką tajemnicę skrywało jej dzieciństwo? Ile razy zmieniała nazwisko? Jakie relacje łączą ja z córkami? Kogo kochała i kocha? Marta Fox nareszcie mówi o swoim życiu, tworząc wizerunek kobiety po przejściach, szukającej ratunku w modlitwach do Świętej Rity od Rzeczy Niemożliwych i w pisaniu.

"Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych" to pasjonująca i dramatyczna opowieść o miłości i samotności, poszukiwaniu własnej drogi i potędze

keys | 2012-12-19

Bardzo fajna, biograficzna opowieść pisarki.

Bed | 2011-02-28
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2011

Wahałam się czy zabrać się do tej książki, bo to kolejna autobiografia. Z drugiej strony autorkę już znałam a tytuł intrygował - w końcu mnie też przydałaby się nieraz pomoc wszystkich świętych i jakaś skuteczna rada. Otworzyłam książkę i przeczytałam pierwsze zdanie: życzę Ci zdrowia i miłości. Roześmiałam się. Przynajmniej kobieta wie dla kogo pisze. :). Tak właśnie postanowiłam poznać pracę pisarki. Jak się okazuje wszystko może stać się materiałem do przemyśleń. Od gównianych spraw typu: dlaczego facet wywozi klozet do lasu, po przeczytane wiersze Rilkego. Pani Marta spotkała w życiu wielu interesujących ludzi i wspomina o nich w swojej książce, wielu twórców, artystów, ale i osób jej bliskich. Oczywiście nie sposób pominąć również książek przeczytanych, ciekawych wniosków i spostrzeżeń, bo pisarka jest przede wszystkim obserwatorką otaczającego świata. Interesująco pisze o chwilach pracy, o grafomanii, o używanym języku, wulgaryzmach, nawet o feminizmie, ogólnie o życiu w...

EwelinaEm | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Zanim zaczęłam czytać, nie patrzyłam na oceny, opinie czy 'zajawkę' dotyczące tej pozycji, a autorki nie znałam. Serio. Nigdy o niej nie słyszałam.
Sądząc po tytule, spodziewałam się raczej jakiegoś typowego świadectwa dotyczącego wstawiennictwa Świętej Rity. Sięgnęłam więc po tę pozycję ponieważ sama wielokrotnie doświadczyłam wstawiennictwa tej Świętej i byłam ciekawa historii innej osoby.
Po przeczytaniu kilku pierwszych akapitów już wiedziałam że to nie będzie to, czego się spodziewałam.
Mimo początkowego rozczarowania czytałam jednak dalej, bo i styl, i opowiadane historie jakoś wciągały.
Reasumując: jak na książkę o takim tytule, Świętej było tam zbyt mało - i to nawet na tyle mało, że samo Jej tam umieszczenie mnie irytowało - bo i te "modlitwy" jakieś płyciutkie jak dla mnie...
Za lekkość czytania daję 5 gwiazdek. Reszta - na siłę.

Milena | 2014-04-18

Nie wiem czy powinnam coś pisać na temat tej książki. Wiem z pewnością jedno: zainspirowała mnie. Pokochałam panią Martę Fox i odnalazłam w jej życiu, jakąś małą cząstkę siebie.
Ta autobiografia jest wartościowa. Pisarka nie owija w bawełnę. Wszystkie jej uczucia są idealnie opisane. Uwielbiam wracać do tej książki. Pokazała mi jak patrzeć na świat, by choć odrobinę nie marnować się i nie bać się żyć.

Eww | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Uwielbiam Panią Fox, jej styl pisania i "nowoczesność". Wreszcie książka o niej. Pisze sama o sobie, ale na pewno nie nudno. Czytając jej książki zastanawiałam się jaka jest naprawdę, nie zawiodłam się. Silna kobieta, która wychowała córki na mądre kobiety.Pani Fox ukazuje nam swoje życie, takie jakie jest. Przyznaje się do krytyki, którą usłyszała od innych i wykłada na ławę własne słabości. Pani Marta dla mnie jest bardzo wartościową osobą. Zaczytuję się w jej "autobiografii" bez końca.

Anna | 2013-11-27
Przeczytana: 24 listopada 2013

wysłuchałam...świetnie słucha się powieści autobiograficznej czytanej przez samą bohaterkę czyli Martę Fox.To książka bardzo osobista,szczera.
Powiedziałabym,że Marta Fox obnaża w niej swoje życie darząc niezwykłym zaufaniem czytelnika,słuchacza.Do tej pory nie znałam Św.Rity ...św.Rity od Rzeczy Niemożliwych.Święta do której modli się Marta Fox słowami wiersza i... zostaje wysłuchana...Marta Fox,która mówi o sobie,że nie jest religijna,ale jakąś duchowość z pewnością posiada.
Gorąco POLECAM!

Lenkaite | 2013-02-01
Przeczytana: listopad 2011

Niezwykła książka. Wiem również, że sama Autorka wysoko ją ceni w swoim dorobku literackim, chyba całkiem słusznie. Myślę, że nie da się po prostu przekazać o czym, jak i dlaczego - każda czytelniczka powinna sama się przekonać, co ta lektura może jej, i tylko jej, ofiarować.

Teybit | 2011-05-22
Przeczytana: 2011 rok

Powieść autobiograficzna Marty Fox. Pisarka pokazuje poprzez książkę kawałek swojego życia i twórczości. Znajdziemy tam wiersze autorki, jej przemyślenia, odsłania prawdę o swoim małżeństwie, rodzinie, twórczości. W książce wiele jest refleksji, wiele razy pani Fox cytuje znanych poetów, pisarzy, filozofów. Osobiście książka nie przypadła do gustu. Nie lubie czytać autobiografi czy też biografi, nie widzie w nich nic ciekawego. Ksiażka dostała się w moje ręce zupełnie przypadkowo, ale skoro wpadła to wypada przeczytać. Powieść podzielona jest na krótkie rozdziały dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko.

Zapraszam także na mojego bloga:

klaruśś | 2014-08-23

Przeczytane!