Polowanie na czarownice

Okładka książki Polowanie na czarownice Margit Sandemo
Okładka książki Polowanie na czarownice
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 2) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 2)
Heksejakten
Pol-Nordica
2003-04-01
2003-04-01
Iwona Zimnicka
rodzina czary tragedia

Uwielbiam ta część, bo Sol już pokazuje pazurki 😈 a do tego bardzo lubię Charlotte i jej matkę ❣️
Nie mogę im tylko wybaczyc tej okładki... jest okropna 🙈 Tengel wygląda jak tani Alvaro z telenoweli brazylisjkiej 🙈🤣

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W "Polowaniu na czarownice" poznajemy dalsze losy Silje, Tengela i ich dzieci.
Okazana dobroć SIlje pozwala zmienić trudny los, a rodzina z biednej górskiej chaty przenosi się do małego dworku i z biednych stają się bogaci.

Tylko ta biedna mała Sol.

W "Polowaniu na czarownice" poznajemy dalsze losy Silje, Tengela i ich dzieci.

Tylko ta biedna mała Sol.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

A jednak skusiłam się na drugi tom Sagi o Ludziach Lodu. Akcja nareszcie się rozkręca i ta część zdecydowanie bardziej mnie zainteresowała. Porusza takie zagadnienia jak dorastanie, seksualność i macierzyństwo, a wszystko przyprawione szczyptą magii.

Pamiętam jak czytając ten tom pierwszy raz rozpaczałam za doliną. Jak przeżywałam to, co stało się z Hanną i jak ten antykościelny nurt trafiał w moje zbuntowane serce. I dziś czytając tę historię kolejny raz widzę w niej więcej naiwności, nawet ten erotyzm, który kiedyś mi się podobał dziś nie budzi takich emocji. Jednak dalej wspaniale się to czyta. Wciąż zazdroszczę Tengelowi i Silje takiej rodziny, uczuć do siebie i radości jakie dała im Lipowa Aleja.

Bardzo szybko ta seria mnie wciągnęła. Jednocześnie w tym tomie dużą częścią fabuły jest wątek dorastania, dojrzewania. Jednocześnie bohaterowie cały czas balansują na granicy dobra ze złem, potrafią być naiwni i nieostrożni. Szokuje jak bardzo pragną zrozumienia, które może ich wciągnąć w poważne kłopoty, jeśli ktoś zdradzi ich zaufanie.

"Polowanie na czarownice" przenosi nas do chwil trudnego, acz szczęśliwego budowania życia rodzinnego przez Silje i Tengela. Zamieszkiwanie w surowych warunkach doliny Ludzi Lodu stawia przed młodymi ogrom wyzwań, a największe jest dopiero przed nimi...

Autorka doskonale stopniuje napięcie i tworzy rozdźwięk między szczęściem zakochanych, a grożącym w tle niebezpieczeństwie. Atmosfera niepokoju i wyczekiwania jest wyczuwalna przez całą historię.

Kolejne elementy tworzące legendę Ludzi Lodu - ich słynna dolina oraz mistyczne, przerażające postaci, takie jak Hanna, tworzą klimat fantastyki z nutą grozy. Zderzająca się ciemna, niegodna zaufania magia, która jednakowoż kusi oraz rozpaczliwie walczące z nią siły dobra to idea przyświecająca całej sadze, a tu ma swoje szczególne odzwierciedlenie. Dwójka obciążonych przekleństwem rodu z tak skrajnymi podejściami do niego - pasjonujący spektakl różnic i wyborów!

Czytało sie rewelacyjnie i emocjonująco. Polecam!

Czytając drugi tom całej sagi zrozumiałem czemu tyle tego jest i tak bardzo spodobało się ludziom. Wciągnąłem się. Z jednej strony magia, fantasy z drugiej erotyk. Bardzo ciekawe pokazanie kruchej, cienkiej granicy między dobrem a złem. Do tego ciekawe opisy inkwizycji z XV i XVI wieku. Dziś z jednej strony niepojęte, z drugiej patrząc na to co się dzieje....
Generalnie polecam bardzo.

Generalnie...

W drodze do pracy wysłuchałam drugą w mej karierze audiosłuchacza książkę.
@audioteka

Druga część "Sagi o ludziach lodu" nie wymagała wielkiego skupienia. Płynęła lekko i bezinwazyjnie. Za dużo w niej jednak budzącego się, coraz odważniejszego erotyzmu, cudownie sprzyjających okoliczności. Bohaterowie są słodko naiwni, po tym co ich spotkało niestosownie nieostrożni. Moim zdaniem kieruje się to w stronę lukrowanej baby, naładowanej dynamitem, który jednak będzie w nadprzyrodzony sposób kontrolowany.

W drodze do pracy wysłuchałam drugą w mej karierze audiosłuchacza książkę.
@audioteka

“Polowanie na czarownice” to zdecydowanie jeden z moich ulubionych tomów. Sol coraz bardziej odkrywa swoją prawdziwą naturę i szybko zdobywa pierwsze miejsce na podium, jeśli chodzi o najlepszych bohaterów (według mnie oczywiście).

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo