Indie. Cuda Świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Cykl: Cuda świata (tom 10)
Wydawnictwo: New Media Concept
Indie, album
albumy
Mandriell

"Cuda świata" to ekskluzywna kolekcja 25 albumów. Każdy z nich to wyczerpująca i barwna publikacja przybliżająca czytelnikowi kraj, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca i obiekty z prestiżowej listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna...

Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna chronologia i łatwa nawigacja oraz unikalne zdjęcia, najbardziej aktualne i różnorodne informacje, których dotąd trzeba było szukać w wielu odrębnych publikacjach, oraz wysoki poziom edytorski wydania wyróżnia kolekcję i czynią ją niezwykle atrakcyjną i unikalną dla wszystkich miłośników podróży, historii świata i ludzkości.

Mandriell | 2010-04-21
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jestem wielkim pasjonatem kultury oraz historii Indii, dopiero poznaję uroki tego barwnego kraju i ten album bardzo pomógł mi w jasny i treściwy sposób w poznaniu ważniejszych elementów tego pięknego kraju.

Tamanna | 2014-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 17 listopada 2009

Indie. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc.
Dziś tylko podróż po Indiach. Jej przedsmak w omawianej książce, pełnej zdjęć w rozdziałach
- perły architektury i sztuki
- magia przyrody
- skarby tradycji
- ludzie i styl życia
(mimo stereotypów pożytecznej)

Każdy ma swoją wizję tego, co pragnąłby tam zobaczyć. Niektórzy - do czego wrócić. Dziś marzy mi się włóczęga krużgankami fortu w Agrze, dotarcie do Mahabalipuram nad morzem (widziałam je już z bohaterką "Przedziału dla pań"). Chciało by się jeszcze stanąć w Kalkucie na moście Howrah. W miejscu, gdzie przecięły się losy bohaterów filmu "Yuva". A potem wspiąć się w Delhi na Kutub Minar. Po śladach Deva Ananda i Nutan (w filmie"There Ghar Ke Samne"). I spojrzeć jeszcze raz w trzy twarze Śiwy na wyspie Elefanta koło Mumbaju. A może jeszcze dotknąć tajemnicy opuszczonego miasta i tęsknoty za dzieckiem bezpłodnych pielgrzymów w Fatehpur Sikri? Czy wystarczy mi czasu na rozlewiska Sundarbanów, za którymi zatęskniłam...

| 2017-08-10
Przeczytana: 12 sierpnia 2017