Dziennik czasu plagi

Wydawnictwo: Europa
83-85336-00-1

Historia przygód Warrena Ramsaya, wykładowcy uniwersyteckiego, który z uporządkowanego, spokojnego świata wkracza do strzeżonej przez wojsko Strefy, aby badać powstające w jej obrębie dialekty. Książka pełna przygód, gwałtownych zwrotów akcji i zadziwiających scen. To utwór na pograniczu psychologicznego kryminału i science-fiction z rozbudowanymi wątkami dotyczącymi świata fanów motocykli oraz wojny religijnej. Gratka dla miłośników twórczości znakomitego Andrzeja Ziemiańskiego, publikacja pochodzi z roku 1991. [opis wydawcy]

Fidel-F2 | 2016-02-17

Jedna z najgorszych książek jakie czytałem. W każdym obszarze jaki można analizować - fabuła, warsztat literacki, konstrukcja postaci, dialogi, itp - jest napisana krańcowo źle. Gniot wzorcowy. Jedyna książka, którą wyrzuciłem do kosza. Nie miałem serca wciskać jej komukolwiek nawet za darmo.

Oceniam, bo po dużym wysiłku udało mi się ją skończyć. Najgorsza książka Ziemiańskiego jaką czytałem. Lubię tego pisarza, ale ta książka to GNIOT. Daję dwie gwiazdki bo udało mi się dobrnąć do końca.

Maciek Król | 2014-01-19
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Ciężko mi oceniać, albo czytałem po łebkach, albo książka w ogóle nie trzyma się kupy

NINa | 2012-10-06

Pan Ziemiański dobrze radzi sobie z literaturą militarną, ale kompletnie nie czuje klimatów post-apo. Po przeczytaniu (zmuszeniu się!) "Dziennika Czasu Plagi" dowiedziałam się o tym, jak jest zbudowany motocykl, jakie są strategie ataku i obrony i nawet to, że można uprawiać seks podczas jazdy motocyklem. Niestety, nie dostałam ani grama post-apokalipsy, z wyjątkiem końcowego fragmentu - jednostronicowego opisu zniszczonego miasta z jego błyszczącymi wieżowcami, w których nowi osiedleńcy nie chcieli zamieszkać, a których piętra zamienili na... pola uprawne. Książka nie działa na wyobraźnię.

sile | 2016-04-20

O tej książce trudno mi nawet coś sensownego napisać. To jest poziom źle napisanego opowiadania blogowego.

Dominik Socha | 2013-10-09
Przeczytana: 14 października 2013

Niezłe czytadło... tylko tyle i aż tyle.

pralka | 2017-01-05
Przeczytana: 16 stycznia 2017