Biała góra

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielki Wóz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-366-1
asia

Biała Góra to opowieść o przejmującym związku kobiety i mężczyzny, związku pełnym namiętności, bólu a nawet szaleństwa. Pierwowzorem bohatera jest Antoni Malczewski, napoleoński żołnierz, pierwszy polski zdobywca Mont Blanc, autor "Marii". Prócz tego romantycznego poematu, prekursorskiego w naszej literaturze, nie zostało po nim nic, ani skrawek prawdziwego wiersza. Dlaczego? Powieść Jerzego...

Prócz tego romantycznego poematu, prekursorskiego w naszej literaturze, nie zostało po nim nic, ani skrawek prawdziwego wiersza. Dlaczego? Powieść Jerzego Żurka jest - chwilami wzruszającą, a chwilami przewrotną - próbą odpowiedzi na to pytanie.

beatacak | 2016-10-31
Lucyna | 2014-12-21