Magiczny księżyc

Okładka książki Magiczny księżyc Margit Sandemo
Okładka książki Magiczny księżyc
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 36) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 36)
Trollmåne
Pol-Nordica
2005-07-01
2005-07-01
Anna Marciniakówna
dziecko walka zło

"Magiczny księżyc" opowiada losy Christy, córki Vanji, która została wyznaczona do tego, by urodzić dziecko, które rzuci wyzwanie Tengelowi Złemu.

Podążamy ścieżkami niespełnionej miłości, zauroczenia, spraw kryminalnych. Poznajemy również Linde-Lou, który okazuje się dawno zabitym synem Ulvara. Jego duch morduje złych ludzi (co prawda chce ich tylko wystraszyć, ale sam wygląd powoduje wstrząs).

Niestety nie mogłem dać się porwać tej historii, w mojej opinii najgorsza część Sagi o Ludziach Lodu.

Na sam koniec rodzi się wybraniec - Nataniel, który dostał za opiekuna Linde-Lou.

W tym tomie poznajemy bliżej Christę, córkę Vanji która w przyszłości ma urodzić tego wybranego z rodu który podejmie walkę z Tengelem Złym.
Dziewczyna po śmierci matki mieszka ze swoim przybranym ojcem, który swoimi prośbami i ciągłym narzekaniem zmusza ją do uległości i wpędzą w poczucie winy.
Jak przypadkiem usłyszana prawda o swoim pochodzeniu zmieni nastawienie Christy do ojca i jej los.
Polecam

Jak przypadkiem usłyszana prawda o swoim pochodzeniu zmieni nastawienie...

świetnie przedstawiona historia Christy - matki tego, który zapowiadany był jako wybraniec. Rozterki emocjonalne, oderwanie od rodziny i konieczność usługiwania przybranemu ojcu, nurzającemu się w gnuśności i fanatyzmie i przede wszystkim - niesamowita tęsknota - to wszystko tu znajdziecie. Christa przyciąga i wzbudza sympatię, a jej relacja z Linde-Lou i finalny zwrot akcji wzruszają i łamią serce. Polecam!

Na tle ostatnich części, ta podobała mi się znacznie bardziej. Niby autorka oparła fabułę głównie na banalnym wątku romantycznym, ale wiele tu niewiadomych, jest sprawa morderstw sprzed lat i zdarzenia nadnaturalne. Taka mieszanka spowodowała, że się nie nudziłam. Więcej chyba nie można oczekiwać od tej serii.

Superowa!! Ten klimat ..uwielbiam

Superowa!! Ten klimat ..uwielbiam

A więc, gdy głowa puchnie jak ryż, a gardło trawi wściekła angina, taka bajeczka jest niczym balsam. Bardzo to leciutka część, żadnych głębszych udziwnień, ziania ogniem ani walk o ludzkość tu nie uświadczamy, raczej w kierunku romansidła, ale niestetyż autorka zmarnowała potencjał na wplecenie eroscen ;)

Początkowo zauważyłam bardzo dużo niepotrzebnych powtórzeń danego wątku. Z początku też historia wydawała mi się nudna, czego się spodziewałam, bo dopiero po tym tomie miało się zacząć coś dziać, ale na szczęście się pomyliłam. Zaczęłam bardzo się utożsamiać z główną bohaterką i z czasem zaczęłam się wciągać w historię tego tomu, a na koniec nawet byłam zdziwiona rozwiązaniem zagadki tej części sagi. Byłam kilkakrotnie wzruszona wątkiem miłosnym, a także poruszona trudnym tematem przewodnim, którym aż zaczęłam się przejmować. Zaraz zabieram się za kolejny tom, bo jestem coraz bliżej wyczekiwanej walki rodu.

Bardzo ciekawa część a jednocześnie bardzo smutna.

Bardzo ciekawa część a jednocześnie bardzo smutna.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

To naprawdę smutny i wzruszający tom, od którego nie chciałam odchodzić. Żal mi go było kończyć, ale nie potrafiłam przestać słuchać tego audiobooka. Kolejna część Sagi, której przesłuchanie zabrało mi tylko jeden dzień : )

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo