Gaia's Toys
bisclavret

Jest to znakomity thriller science fiction. Rebecca Ore - młoda, ale już ceniona i popularna amerykańska autorka SF - zabiera nas w podróże po koszmarnej przyszłości. Ameryka zmieniła się w złowrogi Disneyland. Tu można się niemal dwukrotnie odmłodzić i przebudować sobie geny. Do usprawnienia pracy komputera wykorzystuje się połączenia nerwowe ludzkiego mózgu. Zbudowano hale produkcyjne, gdzie można uprawiać turystykę w odtwarzanych warunkach naturalnych. W tej przyszłości ludzie są właściwie szczęśliwi, tylko dlaczego muszą się bać bezdomnych, głodnych dzieci i szalonych terrorystów, bojowników o naturalne środowisko?

szulamitka | 2011-09-21

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Czytałam ją 1 dzień a w nocy śniły mi się koszmary związane z nią. Nie jest to przyszłość po jakiejś ogromnej katastrofie ale jest to przyszłość która opisuję igranie z naturą. Można w niej znaleźć zagadnienia dotyczące inżynierii genetycznej, skomputeryzowania świata w mikro i makro skali, a także zwykłej etyki i moralności ludzkiej.

annikap | 2016-09-29
Przeczytana: lipiec 2002