Gaia's Toys
bisclavret

Jest to znakomity thriller science fiction. Rebecca Ore - młoda, ale już ceniona i popularna amerykańska autorka SF - zabiera nas w podróże po koszmarnej przyszłości. Ameryka zmieniła się w złowrogi Disneyland. Tu można się niemal dwukrotnie odmłodzić i przebudować sobie geny. Do usprawnienia pracy komputera wykorzystuje się połączenia nerwowe ludzkiego mózgu. Zbudowano hale produkcyjne, gdzie można uprawiać turystykę w odtwarzanych warunkach naturalnych. W tej przyszłości ludzie są właściwie szczęśliwi, tylko dlaczego muszą się bać bezdomnych, głodnych dzieci i szalonych terrorystów, bojowników o naturalne środowisko?

sulibrat | 2017-03-04
Na półkach: Pozbyłem się, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2017

A miało być tak fajnie. Opis książki na okładce jak zwykle mylący. Futuryzm, technologia okazała się być jedynie pretekstem do wynurzeń, historii skrzywdzonej kobiety, nowoczesnym ale skorumpowanym świecie przeciwko ekoterroryzmowi. Niestety po raz kolejny odnoszę wrażenie, że taką książkę mogła napisać tylko kobieta. Skupianie się na emocjach i seksualności. Aż szkoda na to fantastyki naukowej. Przebrnąłem do końca i nie wrócę do tego.

szulamitka | 2011-09-21

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Czytałam ją 1 dzień a w nocy śniły mi się koszmary związane z nią. Nie jest to przyszłość po jakiejś ogromnej katastrofie ale jest to przyszłość która opisuję igranie z naturą. Można w niej znaleźć zagadnienia dotyczące inżynierii genetycznej, skomputeryzowania świata w mikro i makro skali, a także zwykłej etyki i moralności ludzkiej.

annikap | 2016-09-29
Przeczytana: lipiec 2002