Uczeń Jedi: Narodziny Mocy

Tłumaczenie: Krystyna Kwiatkowska
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Jedi Apperentice The rising Force
83-237-0337-X

"Dwunastoletni Obi-Wan Kenobi bardzo chce zostać Rycerzem Jedi, poznał siłę miecza świetlnego i tajniki Mocy. Ale nie potrafi panować nad własnym strachem. Z tego powodu mistrz Qui-Gon Jinn nie chce go na swojego ucznia. Niebawem Obi-Wan po raz pierwszy stanie twarzą w twarz z prawdziwym złem. Musi stawić czoło wrogom, a także mrocznej stronie samego siebie. Dopiero wtedy będzie mógł rozpocząć szkolenie Jedi.

Opis z okładki.

Yevoni | 2016-01-12
Na półkach: 2016, Sci-fi, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Niezbadane są ścieżki Mocy...
No właśnie żadna Moc nie chce mi podpowiedzieć cóż mam napisać o tej książce.
Są zanni rycerze Jedi, jest przygoda, Moc, główny wróg i oczywiście Obi-Wan! Jak się okazało wcale nie był takim opanowanym Jedi za jakiego go miałam. Dla niego wystawiła bym 9 ale czegoś mi w tej pozycji brakowało.
Brakuje mi przede wszystkim klimatu i mam więcej pytań niż odpowiedzi.
Dzieci szkolą się w Mocy i co? Nikt ich nie wybiera to wysyłane są w kosmos, żeby "żyć normalnie", wcale nie kuszeni potęgą Ciemnej Strony?
Rozbawiło mnie nazewnictwo jednej z broni. Wibrotopór zmienił się nagle w wibro-axa a później w... wibrator.
Nie marudzę, bo książka zadowoliła mnie jako fankę. Aczkolwiek przez wszystkie strony czekałam na stwierdzenie młodego Jedi brzmiące: "nienawidzę latać", do którego tak przyzwyczaiłam się z filmów.

Pamiętam, że w podstawówce byłam całą tą serią zachwycona i nie potrafiłam zrozumieć, dlaczego porzucono tłumaczenie. Potem jednak wydoroślałam... Nie są to pozycje złe, szczególnie w porównaniu do całości ex-kanonu, ale też nic specjalnie godnego uwagi. Dość naiwne opowiastki.

Antoniuss | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 2014 rok

,,Uczeń mocy" to dwutomowa historia o trudnych początkach Obi-Wana na ścieżce mocy. Od początku był on uczniem krnąbrnym i nieposłusznym, a co gorsza kierował się emocjami, zapominając, że siłą Jedi jest spokój. Podczas pierwszego spotkania jego przyszły mistrz nie dostrzegł w nim żadnego potencjału, przydzielając go do korpusu rolniczego. Książka Dave'a Wolvertona opowiada o tym, jak z niesfornego ucznia młody Kenobi został prawdziwym mistrzem. Dla fanów gatunku to nie lada gratka, gdyż jest to jedna z najważniejszych postaci w historii uniwersum. Obawiam się jednak, że podczas lektury należy się liczyć ze sporym rozczarowaniem. W fabule brak większych zwrotów akcji, postaci (nawet główny bohater, który w każdej sytuacji reaguje zawsze tak samo) są płaskie i sztampowe, a całość sprawia wrażenie jakby pisano ją na siłę - w końcu młodość mistrza Dartha Vadera nie może zostać pominięta, prawda?

jackob1985 | 2014-12-12

Przyjemna i szybka do przeczytania książka z ciekawą przygodą młodego Obi Wana jako ucznia Jedi. Jedyny minus to zbyt szybkie zakończenie, jakby autor musiał zmieścić się w 150 stronach :)

Torquan | 2012-11-15
Na półkach: Przeczytane, Dave Wolverton
Przeczytana: 2012 rok

Początek krótkiej (jeśli chodzi o ilości stron nie książek) i przyjemnej serii o młodości Obi Wana-Kenobiego z okresu bycia padawanem. Warte do przejrzenia dla fanów nie warte zakupu.

Bandziorno | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, Gwiezdne wojny
Przeczytana: 16 lipca 2012

Prosta i lekka książka dla młodzieży. Poszukującym bardziej "dorosłej" literatury z serii Gwiezdne Wojny proponuję inne pozycje.

Dreddenoth | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

wow mały obiłan łał quajdzon.... eee tam można odpuścić tylko do poczytania dla poczytania

Roksana Golec | 2016-12-02
Morte | 2016-11-01