Cuda

Miracles
cud
Inne
Franciszek

Najważniejszym cudem uznanym przez chrześcijaństwo jest Wcielenie. Wszystkie pozostałe cuda albo nas na to przygotowują, albo na nie wskazują, albo z niego wynikają. To kluczowa teza Cudów, książki będącej pełną wewnętrznego żaru polemiką z poglądami współczesnych pisarzowi myślicieli, którzy kwestionowali prawdziwość cudów w ogóle. C.S. Lewis w sposób barwny, korzystając z metafor i paradoksów, analizuje rolę cudów w świecie. Ze znawstwem pisze o ich cechach, dostarczając materiału do przemyśleń współczesnemu, często zagubionemu w codzienności człowiekowi.

AGAT | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Ciekawa filozoficznie napisana książka. Nie podaje konkretnej odpowiedzi (jak by można było przypuszczać), ale każdy może wysunąć własne wnioski.

Karo | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

"Gdybyśmy zrozumieli naturę cudów, wcale byśmy się do tego nie palili (...) Cuda towarzyszą zwykle aktom męczeńskim na tych samych etapach historii - etapach, które słusznie wolimy omijać."
Książka jak na tematykę, którą dotyka - filozoficzne rozważania, jest książką trudną. Niemniej jednak bardzo logiczną. Wynika więc z mojego opisu, że logiczne myślenie jest trudne...?

acinonyx | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Filozoficzne rozważania o świecie materialnym i duchowym. Lewis stara się odpowiedzieć jaka jest natura obu światów, jak działa Bóg, dlaczego cuda są rzeczą "naturalną", co jest istotą chrześcijaństwa. Znakomita polemika z wizją niebia i Boga reprezentowaną przez wschodnie religie. Pokazuje czym dla chrześcijanina jest nadzieja.

picasso83 | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Książka napisana trudnym językiem. W moim odczuciu jest to jedna ze słabszych pozycji Lewisa, choć wciąż bardzo dobra.

Gabriel | 2011-06-16
Przeczytana: 30 kwietnia 2013