Nowe kłopoty detektywa Pozytywki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
_Olinka_

W drugiej części przygód detektywa Pozytywki czytelnicy znowu mają szansę rozwiązywać z nim zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Tym razem wspólnie odkryjemy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, albo jak należy podlewać kaktusy. Dzięki tej książce wszystkie dzieci (i dorośli też!) mogą chociaż na chwilę...

Dzięki tej książce wszystkie dzieci (i dorośli też!) mogą chociaż na chwilę zostać detektywami.

Druga część przygód sympatycznego właściciela i jedynego pracownika agencji detektywistycznej "Różowe Okulary", lubianego przez wszystkie dzieci i większość dorosłych, poza przestępcami i wrednym Martwiakiem - szefem konkurencyjnej agencji "Czarnowidz".

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Agata | 2018-04-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Detektyw Pozytywka niezmiennie bawi i uczy. Ostrzegam, że lektura jest mocno wciągająca. Dzieci nie pozwalały mi czytać niczego innego do momentu przeczytania ostatniej zagadki.

Marcelina | 2013-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 lutego 2013

Są takie książki, które bawią dzieci i dorosłych. I śmiało możemy powiedzieć o łączeniu pokoleń dzięki literaturze. Dużo uśmiechu i zabawy gwarantują opowiadania Grzegorza Kasdepke - "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki". Pan Pozytywka to taki detektyw Monk dla najmłodszych, a dla nas dorosłych to duża dawka pozytywnej energii. Kim jest bohater książki?

Detektyw Pozytywka jest przesympatycznym i radosnym właścicielem agencji detektywistycznej "Różowe okulary". I jak mówi sama nazwa Pozytywka patrzy na świat bardzo optymistycznie, nie pomijając jednak ważnych dowodów w śledztwie. Jego konkurent Martwiak szykuje nowe podstępy, które mają utrudnić pracę naszego bohatera. Oprócz Pozytywki pojawiają się inne postacie, również zabawne i lubiące wszelakie figle, które nie ukryją się przed czujnym okiem Pozytywki. A nasz detektyw ma masę przedziwnych spraw do rozwiązania, więc nuda i bezrobocie na pewno mu nie grozi. A w czym tkwi sukces tytułowego bohatera? W prostocie, w zwyczajności,...

pablo | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Lekki spadek formy w stosunku do rewelacyjnej części pierwszej, jednak forma jest wciąż wysoka i książkę można śmiało polecić dzieciakom w wieku 5-8 lat.

Aleksandra Świerczek | 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

Nikogo chyba nie muszę przekonywać, że książki stanowią nieodłączny element mojego życia. Mam na ich punkcie niezłego bzika, a w poszukiwaniu tych najpiękniejszych, udałabym się nawet na koniec świata. Literatura towarzyszyła mi od najwcześniejszych lat, ale tak naprawdę nikt nie zaszczepił we mnie miłości do tego rodzaju rozrywki i z biegiem czasu zaczęłam ją traktować jako przykry obowiązek. Dopiero z wiekiem zaczęłam doceniać słowo pisane i mam nadzieję, że już nigdy nie zwątpię w magię, która związana jest z poznawaniem coraz to nowych historii.

"Lena czyta dzieciom" to cykl stworzony z myślą o najmłodszych czytelnikach. Dlaczego zdecydowałam się na jego stworzenie? Zdaję sobie sprawę z tego, że niewielu rodziców decyduje się na zapoznawanie swoich pociech z różnego rodzaju pozycjami literackimi. Nie mówię tu oczywiście o osobach, które same pałają miłością do tego rodzaju form aktywności. Mam tu raczej na myśli ludzi preferujących siedzenie przed telewizorem, bo choć mają do...

WEYRA | 2013-04-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Tak jak poprzednia część przygód detektywa Pozytywki, również i ta nawet po niezbyt udanym dniu, czytana dzieciom na dobranoc sprawia, że zasypiają z usmiechem na ustach. Zresztą, książka ta nie tylko dzieciom poprawia humor. Polecam.

Alexxx | 2013-04-01
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam te opowiadania i serdecznie polecam wszystkim czytelnikom ,bo są zabawne i bardzo dobrze napisane.

Druga część, a już tak świetnie prosperuje! Naszemu detektywowi przyjdzie tym razem zmierzyć się ze złowrogim gościem z zapadłego biura — Martwiakiem.

Cała seria Detektywa Pozytywki "zjedzona" :)