Bildungsroman

Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne
Maeg

Wznowienie jednej z wcześniejszych, kto wie, czy nie najlepszej książki Krzysztofa Vargi. Jej bohater, będący literackim alter ego autora w trakcie podróży do Budapesztu, jednego z dwóch obok Warszawy miast swojego dzieciństwa, ulega natręctwu wspomnień. Myśli o najważniejszych miejscach i zdarzeniach minionego czasu, tajemnych przejściach, wózkarniach, targach, ciociach, wujkach i...

Myśli o najważniejszych miejscach i zdarzeniach minionego czasu, tajemnych przejściach, wózkarniach, targach, ciociach, wujkach i sąsiadkach o skandalizującym życiorysie, swoich pierwszych zetknięciach ze śmiercią i alkoholem, i swoich nieżyjących przyjaciołach z młodości. To, co stanowi o uroku tej książki, to przede wszystkim język jej narracji- z jednej strony pełnej Proustowskich prób przypominania sobie odległych doznać, smaków, zapachów, maskowanego liryzmu, z drugiej strony pełna kpiny z samego siebie i tego rodzaju literatury i ponurej rzeczywistości tego zgrzebnego dzieciństwa.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

superheroina | 2012-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Na pewno nie jest to najlepsza książka Vargi. Jak dla mnie to trzeba mieć do niej cierpliwość. Zdecydowanie nie polecam komuś, kto jeszcze nie miał do czynienia z Vargą, bo się może zniechęcić.

chrisko82 | 2016-03-23
Justyna Zimna | 2015-10-03