My na wyspie Saltkråkan

Vi på Saltkrakån
83-10-09500-7
farfallam

Inne wydania

Pełna ciepła, dowcipna opowieść o wakacjach spędzonych w wynajętym pustym domu na jednej z wysepek. Przygody czwórki dzieci i ich ojca przedstawione na tle surowej, pięknej przyrody, w pełnym tajemnic starym domu, gościnni i życzliwi ludzie, humor sytuacyjny i słowny czynią z tej powieści wspaniałą lekturę na każda porę roku.

Justyna Antoniewicz | 2015-08-28
Na półkach: Ukochane książki

Przeurocza, ciepła i piękna książka o małej dziewczynce, jej przyjaciołach ze Szwecji,przepięknej, wyjątkowej wyspie, a także o wspaniałym psie po prostu niepowtarzalna,niezwykła książka z bohaterami się zaprzyjaźniłam, polubiłam bardzo..niesamowite, ciekawe przygody przeżywałam...dla odprężenia, relaksu z kubkiem gorącej kawy znakomita lektura urzekła i chwyciła za serce.

PABLOPAN | 2012-06-24

Druga, po "Dzieciach z Bullerbyn" książka Lindgren. Świetna, przygody dzieci rozśmieszały do łez, a od książki nie można się było oderwać. Plus ta rewelacyjna okładka z bernardynem :)

adams101010 | 2014-03-04
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 1983 rok

Czytałem tę książkę w jakimś starym wydaniu i pod innym tytułem - "Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?". No chyba, że się mylę i to nie jest ta książka. Ale jestem pewien, że to ta sama. Jeśli tam występuje starsza siostra Malin, a główna bohaterka to Brita, to na 100%. Bardzo lubię książki Lindgren. Nie czytałem oczywiście wszystkich, bo kiedy byłem odbiorcą docelowym, to w księgarniach nie było tak bogato, jak dziś. A potem jak już były książki, to mi się zmieniły preferencje. Ale tę książkę darzę wielkim sentymentem. Jak ja chciałem mieszkaćna takiej małej wyspie i przemieszczać się na inne wyspy łódką... I mieć tyle zwierząt. Ach, dawne czasy... Teraz nadal nie mieszkam na wyspie i nie mam łódki, ale chociaż mam psa.

Isadora | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie miał szczęśliwego dzieciństwa ten, kto nie przeczytał choćby jednej książki autorstwa Astrid Lindgren. Pełne humoru i pogodne historyjki o niesfornej gromadce z Bullerbyn, psotniku Emilu, rezolutnej Madice czy nieśmiertelnej, braterskiej miłości Jonatana i Sucharka bawiły i wzruszały niejedno pokolenie. To opowieści, które nigdy się nie zestarzeją budząc u starszych czytelników słodko - gorzką nostalgię za szczenięcymi latami, u młodszych - tęsknotę za fantastyczną przygodą i dziecięcą przyjaźnią, jaka łączyła bohaterów książek młodej duchem szwedzkiej pisarki.
Nie inaczej jest z tą nieco mniej znaną powieścią dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren. "My na wyspie Saltkrakan" opowiada o perypetiach i zwariowanych przygodach pięcioosobowej rodziny Melkersonów, która po raz pierwszy spędza wakacje na wyspie Saltkrakan. Roztargniony, ale niebywale sympatyczny samotny ojciec, powieściopisarz Melker wraz z gromadką dzieci: dziewiętnastoletnią Malin, która...

UKmiś | 2017-02-21

Nie jestem w stanie być obiektywna.
Wystarczy, że tylko spojrzę na tę książkę i buzia sama mi się uśmiecha.
Czuję powiew świeżego powietrza, szum wody, śmiechy dzieci.
Ta opowieść, gdy ją czytałam będąc malutką, wsiąkła we mnie z taką mocą, że nic ani nikt nie może zabrać mi tych wspomnień.
To zapach dzieciństwa.
To beztroska zabawa.
To śmiech i łzy.
To wszystko co najlepsze i potrzebne by dopełnić swoje młodzieńcze lata o doskonałość kontaktu z książką.
9/10 (pamiętajcie, że wpadła mi do serca więc to 9 jest wyjątkowo sentymentalne, ale i szczerze prawdziwe)

Gustawsonek | 2015-01-07
Na półkach: Zabawne
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Książki Astrid Lindgren mają niepowtarzalny czar, którzy umieją zrobić tylko wybitni pisarze. Opowieść, tak samo jak "Dzieci z Bullerbyn" pachnie latem i wyprawami nad rzekę, zimą i zjeżdżaniu na sankach i oczywiście przezabawnymi osobami, nieporadnymi, przemądrzałymi, pewnymi siebie [czasem aż za bardzo]. Nie da się nie polubić gromadki dzieci, Melkera i oczywiście gromadki zwierząt. A momenty takie jak w ostatnich rozdziałach były naprawdę smutne, budziły złość i antypatie, po rozwiązanym wątku także ulgę.
Słowem: to wszystko po prostu tworzy idealną całość.

Anima_Vilis | 2011-04-27
Na półkach: Posiadam

Przypominam sobie jak czytał mi ją mój tato, kiedy byłam mała. Tyle że znam ją pod innym tytułem: "Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?". :)

Comaberenices | 2010-04-07

Uwielbiam tę książkę. Czytałam kilka razy i za każdym razem świetnie się przy niej bawiłam.

nemezis87 | 2011-08-12
Na półkach: 2015
Przeczytana: 09 września 2015

Również czytałam ją jeszcze pod tytułem "Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku?" i byłam zdziwiona nie znalazłszy tutaj tego tytułu :) Przyznam, że z fabuły nie pamiętam praktycznie mówiąc nic. Pamiętam że ją bardzo lubiłam i że była to pierwsza i jedyna książka z mojej szkolnej biblioteki, którą zagubiłam. Pani bibliotekarka była na mnie wyjątkowo zła, bo mieli jedno jedyne wydanie. Po jakimś czasie w końcu ją odnalazłam i oddałam, by inne dzieci też mogły się nią cieszyć ;) Polecam. W każdym wieku. Sama muszę po nią sięgnąć jeszcze raz.

doxy89 | 2015-11-16
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2003 rok

Cudna książka, pełna dowcipu i pozytywnej energii. Z pewnością zainteresuje każdego czytelnika, który z pewnością spędzi z tą książką wiele miłych chwil.