Granica sokoła

83-7163-353-X
Wawrow, kresy
literatura faktu
Anna

Barwny i niesamowity obraz życia mieszkańców małej wioski na Kresach Wschodnich, na których losy wpływ ma wojna. W jaki sposób ta sytuacja miała wpływ na ich losy oraz nich samych?

źródło opisu: Opracowanie własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ewula | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Ta powieść to słabsza kontynuacja ,,Nawiało nam burze",jednak warto ją przeczytać w celu uzupełnienia losów bohaterów a i trochę absurdów rodem z PRL-lu się znajdzie!

Anna | 2010-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2010

Ta książka była dla mnie wielką podróżą w przeszłość, której nie znałam i bardzo się z tego cieszę, bo opisywane fakty i absurdy z jednej strony śmieszą a z drugiej przerażają. Ja co prawda urodziłam się jeszcze w PRL ale nic z niego nie pamiętam więc jestem ciekawa opinii innych czytelników, którzy przeczytali tę książkę.

Harald_Hardrade | 2013-03-17

"Granica sokoła" to kontynuacja historii opisanej w rewelacyjnej "Nawiało nam burzę". Tam opisane są prawdziwe losy rodziny Wawrów pochodzącej z Podola, która doświadczyła wszystkich przeżyć związanych z obiema wojnami światowymi, mordów na Polakach organizowanych przez UPA, wywózki w 1945 na "ziemie odzyskane", a potem emigracji za ocean. W "Granicy sokoła" autor zamieścił wątki wydzielone z tamtej powieści, niektóre zbytnio odbiegające od tematu, pozostałe to rozwinięcie innych, takich, które nie mieściły się głównej powieści. Polecam obie!

profix | 2016-07-25
Garbos | 2016-05-07