Literatura japońska (tom 2). Proza XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Japonia, literatura
kashka

Główne źródło wiedzy na temat historii literatury japońskiej w Polsce. Tom zawiera także bibliografię, indeks nazwisk, tytułów i terminów japońskich oraz indeks nazw w zapisie japońskim.

Karolkaaa | 2014-10-20
Przeczytana: wrzesień 2014

Bardzo dobra pozycja z zakresu literatury japońskiej, chyba jedna z obszerniejszych książek na temat prozy japońskiej w Polsce. Autor przedstawił pisarzy głównych okresów, nurtów oraz zwięźle scharakteryzował każdy z okresów w literaturze. Jedyne do czego można się przyczepić to jednak zbytnia ogólnikowość, miejscami brak wnikliwej charakterystyki nurtu oraz wyjaśnienia przyczyny co i dlaczego doprowadziło do jego powstania.

Agnieszka_Markiewicz | 2011-05-03
Przeczytana: 03 maja 2011

Brakuje mi możliwości wstawienia etykietki "czytam notorycznie", a taka by mi tu pasowała idealnie;) O tej książce nie można powiedzieć, że się ją przeczytało, albowiem jest to typ książki, do której się wraca, czytając inne (by dowiedzieć się czegoś o jakimś aktualnie czytanym pisarzu, by przyjrzeć się trendom z konkretnej epoki etc.). Jest to książka bardzo dobra, choć czasem, niestety, niewystarczająca - jedni pisarze doczekali się biografii, inni tylko zarysu twórczości, szkoda. Niemniej, póki co, na rynku polskim lepszej historii japońskiej literatury brak, więc nie mogę narzekać;)

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26
Na półkach: Japonia, Przeczytane

O tyle łatwiejsza w odbiorze, że niektóre z omówionych dzieł są dostępne w przekładach, także łatwiej jest się ustosunkować do treści samego opracowania, jednak pierwszy tom, ze względu na trudność z dotarciem do omówionym w nim materiału literackiego wydaje mi się ciekawszy.

polskajaponka | 2015-10-20
Przeczytana: 2013 rok