Ōgisai. Wielkie święto teatru nō w japońskiej wiosce Kurokawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oblicza Japonii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Japonia, teatr nō, festiwal
sztuka
kashka

Pierwsza książka w serii "Oblicza Japonii". Autorka, absolwentka japonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, opisuje wąski fragment japońskiej rzeczywistości - obchodzony na wyspie Kurokawa z okazji powitania Nowego Roku festiwal wachlarza (ōgisai). Głównym elementem obchodów jest przedstawienie nō (kurokawa-nō), które do dziś zachowało urok obrzędu religijnego. Ta napisana z...

Pierwsza książka w serii "Oblicza Japonii".
Autorka, absolwentka japonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, opisuje wąski fragment japońskiej rzeczywistości - obchodzony na wyspie Kurokawa z okazji powitania Nowego Roku festiwal wachlarza (ōgisai). Głównym elementem obchodów jest przedstawienie nō (kurokawa-nō), które do dziś zachowało urok obrzędu religijnego. Ta napisana z pasją książka może zainteresować etnografów, antropologów teatru, miłośników japońskiej kultury.

malotka | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

Krótka pozycja, której głównym tematem jest tzw. święto wachlarza w jednej z japońskich wsi. Dobrze przybliża klimat przygotowań do festiwalu, i zapoznaje czytelnika z tematem, o którym pewnie nigdy by nie usłyszał, nawet będąc w Japonii.
Polecam każdemu zaciekawionemu tematyką różnych matsuri.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26
Na półkach: Japonia, Przeczytane

Kolejna pozycja z wydawnictwa Trio, przedstawiająca mało znane, ciekawe elementy kultury japońskiej - tym razem traktujące o niezwykłej tradycji teatralnej w małej miejscowości.

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 02 października 2002

Wielkie święto wachlarza i teatru nō w japońskiej wiosce Kurokawa to rytuał odprawiany przez miejscową ludność od wieków. Pasjonująca podróż w czasie

USAGI | 2013-01-25

Bardzo ciekawe opracowanie dotyczące japońskich świąt odbywających się głównie w wioskach.

Sillhre | 2013-05-31
Blahuuu | 2013-05-13