Czarny Krab

Tłumaczenie: Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo: Czarna Owca
Svart Krabba
83-89763-11-7

Akcja powieści rozgrywa się w futurystycznej Skandynawii, podczas permanentnej wojny - jej skala i sposób w jaki dotyka "Każdego", sprawia wrażenie procesu, który istnieje od zawsze i nigdy nie zostanie zakończony. Rzuceni w sam jej środek żołnierze, usiłują wypełnić niesprecyzowaną misję. Pomimo nadludzkich wysiłków odległość od miejsca, do którego usiłują dotrzeć, nieubłaganie rośnie....

Pomimo nadludzkich wysiłków odległość od miejsca, do którego usiłują dotrzeć, nieubłaganie rośnie. Zmuszeni do morderczego biegu, bezustannej walki, giną lub jeśli maja nieco więcej szczęścia, trafiają do szpitali, skąd znów są wysyłani na front. Zacierają się znaczenia - coraz trudniej odróżnić im wroga od przyjaciela. Pewne sa natomiast: bieg, krew, mrok, mróz i śmierć. Wojna staje się formą świadomości człowieka i pseudonimem rzeczywistości. Ta książka zmusza do myślenia. Ukazuje nasze ciemne strony, ale i daje nadzieję.

Wojtaszko | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Bardzo dziwna fabuła. Bohater trochę irytujący. Doczytałem do końca tylko dlatego, że chciałem dowiedzieć się, czy Karl Edh wykona powierzone mu zadanie.

RabidBlackDog | 2013-04-05

Sterylny, zimny, jednobarwny klimat skandynawskiej powieści. Fabuła w której niby wiele się nie dzieje, a jednak książką nie podając na dłoni żadnych wniosków, sprawia, że nie czyta jej się obojętnie.

olaf2009 | 2013-11-06
Przeczytana: 2009 rok