Karaibska krucjata. La Tumba de los Piratas

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karaibska krucjata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
83-89595-26-5
piraci
krzychu3005

Życie kapitana Williama O'Connora znów układa się nie tak jak powinno. Wciąż nie wyrzucił z załogi kuka Butchera i nadal wykazuje odporność na wszelkie rozsądne rady. Co gorsza, piraci Szalonego Hrabiego Christophera de Lanvierre, choć pokonani na Barbados, tańczą na ruinach kolejnych angielskich miast, a diabły morskie, jak na złość, zaczynają się mnożyć. Powodowany chorobliwą szlachetnością O'Connor rzuca wyzwanie de Lanvierre'owi i jego krwiożerczym stronnikom, lecz nie wie, że los szykuje dla niego pułapkę. Dzielnego kapitana fregaty „Magdalena” czeka gra w kości z diabłem morskim, walka o duszę hiszpańskiego admirała, gościna u piratów, malutkie trzęsienie ziemi, zmagania z Czarnym Szkwałem, kilka beczek malagi oraz najdzikszy abordaż w historii wojen morskich. Tymczasem myśli O'Connora przesłania postać powabnej Manueli, która jednakże bynajmniej sobie nie życzy, by ktokolwiek o niej marzył.

Karaibska krucjata zaczyna nabierać tempa niczym budzący się sztorm.

„La Tumba de los Piratas”, kontynuacja powieści „Płonący Union Jack”, to niezwykła, pełna brawurowych przygód wyprawa na południowe morza.

wiejskifilozof | 2014-07-16

Przygoda na prawdę fantastyczna.Karaiby,ale nie te dzisiejsze.Tylko przed wiekami,kolonie angielskie,francuskie,hiszpańskie.
Mamy tu bitwy morskie,abordaże.
Dobra morska przygoda.
Jest czas na uczucia,jak i na pojedynki.
Uważam,że Mortka świetnie przenosi czytelnika w świat piratów.
A obyczaje panujące na wodach Karaibów,oraz karczmach oddane są bardzo dobrze.Może się poczuć jak w tamtych czasach.

beataj | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Drugi tom Karaibskiej Krucjaty to zdecydowanie pływanie balią po oceanie w czasie ostrego sztormu i to najpewniej w okolicach Przylądka Horn. Łatwo nie jest, tym bardziej, że akcja się zagęszcza, trup ściele gęsto, duchy rozrabiają jeszcze bardziej niż pijani marynarze, a ci ostatni łamią wszelkie granice rozsądku. No i oczywiście do tego dochodzi jeszcze szalony, bezrozumny, ale w myśl zasady o głupkach i szczęściu, wychodzący z każdych opałów kapitan Billy... Smakowita mieszanka :)
Jedyne zastrzeżenie - za dużo w pierwszej połowie tego tomu dzieje się na lądzie. Morza, winno być więcej morza i morskich opowieści ;-) !

| 2015-01-08
Przeczytana: 2015 rok
Marek Ścieszek | 2011-08-13
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Zdecydowanie lepsze od pierwszego tomu. Bardziej emocjonujące, blednie również główny minus tej dylogii, czyli postać samego głównego bohatera, kapitana "Magdaleny", psychologicznie niewiarygodna. Już nie jest aż tak nieprawdopodobnie pierdołowata, choć będąc którymkolwiek z jego podwładnych nadal z chęcią przeciągnąłbym tego nieudacznika pod kilem i nakarmił nim pokładową papugę. Jednak język opowieści jest barwny i wciągający a sama fabuła wsysa od początku do ostatniego słowa.

alamak99 | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do drugiego tomu ,,Karaibskiej Krucjaty - La Tumba de Los Piratas " Marcina Mortki zabierałem się dość długo, pierwsza część ,, Płonący Union Jack" troszkę rozczarowała. Jednak druga odsłona przygód kapitana O'Connora jest zdecydowanie lepsza.Dzielnego kapitana fregaty „Magdalena” czeka gra w kości z diabłem morskim, walka o duszę hiszpańskiego admirała, gościna u piratów, malutkie trzęsienie ziemi, zmagania z Czarnym Szkwałem, kilka beczek malagi oraz najdzikszy abordaż w historii wojen morskich.To tylko namiastka tego czego możemy się spodziewać w tej naprawdę dobrej książce i do tego wspaniały ,,mortkowski" humor.Smiało można czytać.

amfa76 | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

W drugiej części, mogę śmiało powiedzieć że autorowi skończyły się trochę pomysły. Jest dużo słabsza od pierwszej części.

yano20 | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Powiedzieć, że kapitan O'Connor jest zwariowany czy szalony, to jakby nic nie powiedzieć. To niepoprawny błędny rycerz i nieuleczalny krzyżowiec. Nieważne jak nierealny jest cel i tak podejmie się zadania, wraz z niewiele mniej (w niektórych przypadkach) zwariowaną załogą. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony poziomem obu tomów "Karaibskiej krucjaty" i stwierdzić, że pomysł na tą dylogię jest świetny i porządnie wykorzystany. Podobają mi się również elementy wplecione do historii przez autora - znalazło się miejsce dla Brudnego Harry'ego, Jamesa Bonda, poznajemy potęgę Posępnego Czerepu, a także dowiadujemy się, że na pirackich Karaibach usłyszeć można okazjonalnie piosenki U2 ;-) Naprawdę duża dawka humoru - gorąco polecam!!! A na pozycji mojego faworyta umocnił się kuk Butcher ;-)

Spacerolog | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Morze, skarby, wojna, bitwy morskie, duchy, miłość, szybka akcja, charakterystyczni bohaterowie i happy end. Wszystko co potrzeba w książce przygodowej o piratach znajdziecie tutaj. Duży plus za wplecione w treść żartobliwe uwagi wobec nas współczesnych oraz epizod z bohaterem jednej z sienkiewiczowskich nowel.

Paweł | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Drugi tom awanturniczej powieści pana Mortki nie zawodzi. Kapitan Wiliam O'Connor z wdziękiem morskiego Don Kichota sprowadza na siebie i swą załogę kolejne kłopoty. Szalone pościgi, bitwy i abordaże - a wszystko to obdarzone sporą dawką humoru. Polecam.

Jarek | 2011-10-27
Przeczytana: 19 października 2011

Przygoda, przygoda! Aż dziw że tak mało jest literatury o piratach po polsku. Poza klasyką zaledwie kilka tytułów. Liczę na to, że Pan Mortka dopisze kolejne tomy losów O'connora i jego załogi już niedługo. Idealna literatura do piwka :-)