Lubimyczytać.pl to:

Antarktyda
typ
papier
Pistacia
4.94 (954 ocen i 45 opinii)

Opis książki

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

[opis wydawcy]

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Isadora | 2010-10-21

Pełna humoru i ciepła historyjka o grupie polarników,którzy badają życie pingwinów na stacji badawczej na Antarktydzie.Kiedy postanawiają je zaobrączkować i w tym celu zaganiają je do lodowej zagrody,następnego dnia odkrywają,że zagroda jest pusta...
Gorąco polecam ; taka miła i zabawna odskocznia od szarej codzienności.

Świetna opowiastka dla młodszych dzieci. Moje dzieciaki (córka 8,5 roku i syn 6 lat) byli szalenie zaciekawieni pingwinkami i zafascynowani zagadką ich ucieczki. Bardzo przeżywali całą historię.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Wspomnienie z dzieciństwa - sympatyczna książeczka oraz równie sympatyczni bohaterowie.
Dziś przeczytał ją Młody i również mu się spodobała. Teraz mu się marzy cwany pingwin w domu :D

Krawaciara | 2011-02-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

nic nie pamiętam z tej książeczki ;)
dopiero, gdy zobaczyłam ją u mojego młodszego brata na biurku, przypomniało mi się, że też ją kiedyś czytałam.

Cata | 2011-03-15
Przeczytana: 2008 rok

Przeczytałam ją tylko dlatego że była lekturą szkolną. Tylko podobały mi się w niej pingwinki. Tak to jest ;/

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

Hania | 2012-11-04
Przeczytana: 13 września 2011

Bardzo lubię książki Czesława Centkiewicza i Aliny Centkiewicz.
Ta książka jest wspaniała!

Ervisha | 2010-10-24

Jest to krótka opowieść o polarnikach polskich na Antarktydzie, którzy zainteresowali się życiem pingwinów i postanowili je oznakować aluminiowymi obrączkami, by zbadać szlaki ich wędrówek. Pingwiny dawały się zamykać na noc w lodowej zagrodzie, ale rano zagroda okazywała się pusta. Nie były to jednak czary, tylko (wypatrzył to jeden z lotników) sprytne pingwiny wymykały się, jak tresowane zwierzątka, stając sobie kolejno na ramionach! Oznakowane w końcu ptaki i wypuszczone na wolność, kiedy minęła zima i przyszła wiosna, powróciły do swoich siedlisk obok bazy badawczej.

Książkę czytałam w II klasie i pamiętam że mnie zanudziła.

Kala | 2011-05-12
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane

Wstyd się przyznać, ale mimo iż należała do kanonu lektur szkolnych w podstawówce, nigdy nie zdołałam jej doczytać. Na sam widok okładki odkładałam ją na bok i mimo upływu lat, doszłam tylko do połowy.

Wybierając literaturę tego rodzaju, naprawdę trudno zachęcić kogokolwiek do czytania.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku