Zaczarowana zagroda

Antarktyda
typ
papier
Pistacia
5,01 (1015 ocen i 47 opinii)

Opis książki

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Następny gniot Cętkiewiczów.
Pamiętam, że strasznie się z tym męczyłam, choć miało malutko stron.
Tego autora przeczytałam dwie książki, mniej więcej o gadaniu bez sensu, o zwierzętach polarnych i te właśnie książki zniechęciły mnie do lektur. Nadal nie rozumiem, po co to jest lektura?!

Isadora | 2010-10-21

Pełna humoru i ciepła historyjka o grupie polarników,którzy badają życie pingwinów na stacji badawczej na Antarktydzie.Kiedy postanawiają je zaobrączkować i w tym celu zaganiają je do lodowej zagrody,następnego dnia odkrywają,że zagroda jest pusta...
Gorąco polecam ; taka miła i zabawna odskocznia od szarej codzienności.

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

| 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

W związku z tym,że jestem mamą 9 letniego syncia,jedziemy z lekturami kl.2
..Syn był zawiedziony..opowiastka o pingwinkach...w tych czasach chyba mało fascynująca i podzielam jego zdanie

Semen | 2011-02-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

nic nie pamiętam z tej książeczki ;)
dopiero, gdy zobaczyłam ją u mojego młodszego brata na biurku, przypomniało mi się, że też ją kiedyś czytałam.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Wspomnienie z dzieciństwa - sympatyczna książeczka oraz równie sympatyczni bohaterowie.
Dziś przeczytał ją Młody i również mu się spodobała. Teraz mu się marzy cwany pingwin w domu :D

Świetna opowiastka dla młodszych dzieci. Moje dzieciaki (córka 8,5 roku i syn 6 lat) byli szalenie zaciekawieni pingwinkami i zafascynowani zagadką ich ucieczki. Bardzo przeżywali całą historię.

Hania | 2012-11-04
Przeczytana: 13 września 2011

Bardzo lubię książki Czesława Centkiewicza i Aliny Centkiewicz.
Ta książka jest wspaniała!

Ojeju jak ja się przy tej książce nudziłam...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku