Okładka książki Zaczarowana zagroda

Antarktyda
typ
papier
Pistacia
5,01 (1011 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Następny gniot Cętkiewiczów.
Pamiętam, że strasznie się z tym męczyłam, choć miało malutko stron.
Tego autora przeczytałam dwie książki, mniej więcej o gadaniu bez sensu, o zwierzętach polarnych i te właśnie książki zniechęciły mnie do lektur. Nadal nie rozumiem, po co to jest lektura?!

Isadora | 2010-10-21

Pełna humoru i ciepła historyjka o grupie polarników,którzy badają życie pingwinów na stacji badawczej na Antarktydzie.Kiedy postanawiają je zaobrączkować i w tym celu zaganiają je do lodowej zagrody,następnego dnia odkrywają,że zagroda jest pusta...
Gorąco polecam ; taka miła i zabawna odskocznia od szarej codzienności.

| 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

W związku z tym,że jestem mamą 9 letniego syncia,jedziemy z lekturami kl.2
..Syn był zawiedziony..opowiastka o pingwinkach...w tych czasach chyba mało fascynująca i podzielam jego zdanie

Semen | 2011-02-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

nic nie pamiętam z tej książeczki ;)
dopiero, gdy zobaczyłam ją u mojego młodszego brata na biurku, przypomniało mi się, że też ją kiedyś czytałam.

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Wspomnienie z dzieciństwa - sympatyczna książeczka oraz równie sympatyczni bohaterowie.
Dziś przeczytał ją Młody i również mu się spodobała. Teraz mu się marzy cwany pingwin w domu :D

Świetna opowiastka dla młodszych dzieci. Moje dzieciaki (córka 8,5 roku i syn 6 lat) byli szalenie zaciekawieni pingwinkami i zafascynowani zagadką ich ucieczki. Bardzo przeżywali całą historię.

Hania | 2012-11-04
Przeczytana: 13 września 2011

Bardzo lubię książki Czesława Centkiewicza i Aliny Centkiewicz.
Ta książka jest wspaniała!

Ojeju jak ja się przy tej książce nudziłam...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica