Zaczarowana zagroda

83-10-11010-3
Antarktyda
Pistacia

Inne wydania

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

[opis wydawcy]

• Nasza własna wyspa
  • Pani Noc
  • Pułapka
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Saga Puszczy Białowieskiej

7 (4 ocen i opinii)
Red Rising: Gwiazda zaranna
Pierce Brown

9,07 (14 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7,14 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
zabielka | 2016-02-08
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Mając lat trzydzieści z małym dodatkiem :) Usłyszałam od syna, że mają w ferie zimowe między innymi za zadanie przeczytać "Zaczarowaną zagrodę" Przyznaję iż pomyślałam: "No Tak, też czytałam i wiem że mi się podobało, tylko o co tam chodziło"???
No właśnie. Książka nie zapada w pamięci Tak jak pewna książka Pani Astrid Lindgern,,,, Jednak wiem że w Szkole podstawowej mi się podobała, (I wiem dla czego. :)) -Nawet mój syn powiedział, "Fajnie że taka krótka... :)"
Podoba mi się to, że książka uświadamia nasze Dzieciaki, Jak się bada wspaniałe i (jak się okazuje)bardzo mądre, Pingwinki. :)
Polecam serdecznie przeczytać, Zajmie dosłownie chwilkę, a wspomnienia z lat dziecięcych powracają. :)
Pozdrawiam

CicheBaBum | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Jako lektura szkolna nudnawa- nie stanowi konkurencji dla gry w Rangry Beards czy kreskówki o dziejach Ninjago:-). A jednak! Napisana przez polskiego podróżnika w pełni oddaje klimat naukowej wyprawy na Antarktydę. Mi kojarzy się z felietonami naszej kochanej Martyny Wojciechowskiej. Autor stara się zaciekawić młodego czytelnika tajemniczością odkryć przyrodniczych. Nie ma w tej książeczce magii, iluzji. Są fakty podane w przystępny sposób- zalążki pasji podróżniczej.
Duża czcionka, niewiele treści, pouczająca tematyka, wymiar moralizatorski ( postawa Elegancika i autora)- in plus. Nudnawe dla współczesnego dziecka- to minus.
Wszelkie urozmaicenia w doborze lektur szkolnych miło widziane:-).
Mogę polecić czytanie jej młodszym dzieciom- ot na jeden wieczór w sam raz.

Bardzo sobie cenię Wydawnictwo Nasza Księgarnia i książki jakie wydają. Cieszę się również, że nakładem Wydawnictwa zaczęły ukazywać się wznowienia książeczek znanych mi z dzieciństwa. Teraz poznaję je na nowo razem z synkiem i jesteśmy po prostu zachwyceni.

„Zaczarowana zagroda” to książka którą chyba każdy z Was kojarzy. To jedna z lektur którą czytało się w szkole podstawowej. Dziś wracam do niej z sentymentem. Jest to krótka historia o pingwinach mieszkających na Antarktydzie. Udaje się tam grupa polskich badaczy, by obserwować te niezwykłe stworzenia i zobaczyć gdzie wędrują. A żeby mogli śledzić swoich podopiecznych, muszą założyć im na nóżki specjalne obrączki. Dzięki temu będą mogli zbierać informacje o pingwinach, ich zwyczajach i miejscach w których się pojawiły. Mogłoby się wydawać, że nie będzie to trudne zadanie, w końcu pingwiny nie latają, a poza tym nie należą do zbyt szybkich stworzeń, więc złapanie ich powinno być dziecinnie proste. Pingwiny jednak nie zamierzają...

AnnaSikorska | 2016-01-28

"Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów dzieciństwie była pierwszą moją pierwszą książką w dzieciństwie książką bez ilustracji. Czarna okładka z niewielkim obrazkiem pingwina w ramce, była jedyną ozdobą tej książki, która na pewno nie przyciągała dziecięcego wzroku. Mimo tego opowieść zapamiętałam jako interesującą: stacja badawcza i sprytne uciekające pingwiny. Niby prosta i nieucząca wiele opowieść, ale kryjąca w sobie drugie dno, które można znaleźć z mądrym nauczycielem.
Po latach wracam do książki z córką. Pingwiny to u nas jeszcze nieodkryte zwierzaki. Na razie jesteśmy na etapie miłości do lwów, antylop, kotów, psów, żyraf, a pingwiny zostały gdzieś z boku. Zdarzyło nam się oglądać te zwierzaki w filmach przyrodniczych, ale na tym zakończył się nasz kontakt. Teraz dzięki książce "Zaczarowana zagroda" wchodzimy w świat tych niezwykłych ptaków.
Opowieść jest bardzo prosta: badacze chcą zobaczyć gdzie wędrują ich podopieczni. Jedynym rozwiązaniem jest założenie im...

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Następny gniot Cętkiewiczów.
Pamiętam, że strasznie się z tym męczyłam, choć miało malutko stron.
Tego autora przeczytałam dwie książki, mniej więcej o gadaniu bez sensu, o zwierzętach polarnych i te właśnie książki zniechęciły mnie do lektur. Nadal nie rozumiem, po co to jest lektura?!

mała_Roszpunka | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Na stacji polarnej naukowcy chcieli zbadać pingwinki. W tym celu zbudowali lodową zagrodę i próbowali pingwinkom założyć obrączki. Mieli z tym duży problem, bo pingwinki ślizgały się na brzuszkach jak na sankach. Potem pingwiny ruszyły w podróż i były widziane w innych częściach świata. Po podróży wróciły do profesora.

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

| 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

W związku z tym,że jestem mamą 9 letniego syncia,jedziemy z lekturami kl.2
..Syn był zawiedziony..opowiastka o pingwinkach...w tych czasach chyba mało fascynująca i podzielam jego zdanie

lila | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Bardzo słaba. W dodatku w kanonie lektur drugiej klasy. Moim zdaniem za trudna i zbyt niezrozumiała dla siedmio- czy ośmioletnich dzieci. Skutecznie może zniechęcić dzieci do czytania.