Góra Demonów

Okładka książki Góra Demonów Margit Sandemo
Okładka książki Góra Demonów
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 41) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 41)
Demonernas fjäll
Pol-Nordica
1995-01-01
1995-01-01
Anna Marciniakówna
wybraniec demon walka zło

Jak się rzekło, Gard zabiera wszystkich - żyjących, opiekunów, przodków, których nie znamy na Górę demonów, by wspólnie dowiedzieć się jak najwięcej o przeszłości Tengela Złego.
Poznajemy zwolenników i przeciwników Tengela, którzy mają stoczyć bitwę o pokonanie złego przodka.

Odkrywamy tajemnice Marco, Imrego i Garda, oraz poznajemy 5 z rady - Rune'go.

Świetny tom, które pomaga zrozumieć przeciwników Tengela, oraz jego samego, dlaczego był taki jaki był.

Odkrywamy tajemnice Marco, Imrego i Garda, oraz poznajemy 5 z rady - Rune'go.

Świetny tom, które...

Tom typowy zapychacz. Trochę to wyglądało jakby dopiero autorce się przypomniało, że w sumie nie przybliżyła dziejów rodu sprzed narodzin Tengela Dobrego. Tytuł pokazał tylko tyle, że pierwsze dwadzieścia części było znacznie lepszych, a bohaterowie bardziej zapadali w pamięć. Obyło się bez większych porywów.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Jedna magiczna noc gdzie zbierają się wszyscy żywi i nieżywi z rodu Ludzi Lodu którzy stanęli po stronie dobra. Muszą zaplanować i pozyskać sojuszników na ostateczne starcie z Tengelem Złym.
Jak miło było ponownie spotkać ulubionych bohaterów.
Polecam

Jak miło było ponownie spotkać ulubionych bohaterów.
Polecam

Cudowny tom! Ponowne spotkanie praktycznie wszystkich członków rodu, powrót ukochanych postaci na te jedną magiczną noc, trwającą, zdaje się, znacznie dłużej, ogrom wzruszeń, historii i planów - czytałam z niekłamaną przyjemnością. Wraz z dawnymi bohaterami wrócił też klimat pierwszych tomów. To niesamowite, że cała ksiazka opiera się po prostu na spotkaniu wszystkich i rozmowach kolejno wywołanych kluczowych postaci, a jednak Sandemo utrzymała pełnię mojej uwagi i zafascynowała na nowo historią rodu. Wyjaśnia się tu prawie każda z zagadek, pojawiają sie odpowiedzi na pytania zadane nawet kilkanaście tomów wcześniej, nie brakuje nawiązań nawet do drobiazgów z początków (nawet w pewnym momencie sprawdziłam jeden szczegół w pierwszym tomie, do którego nawiązywano i faktycznie się zgadzał! :) ). Polecam gorąco!

Bardzo ciekawy tom! Wszyscy członkowie (żywi i nieżywi!) spotykają się w Górze Demonów i obmyślają plan jak pokonać Tengela Złego. Niesamowicie mi się ta część podobała, dobrze było znów spotkać ukochanych bohaterów z początku Sagi : )

Dla znawców tematu, pozycja obowiązkowa. Wyjaśnię się wiele rzeczy na które czekają wszyscy, którzy pilnie czytali poprzednie tomy.

Ogromnie wzruszający tom. Spotkanie wszystkich z całej rodziny na przestrzeni pokoleń. Cieszyłam się że mogłam jeszcze raz spotkać się zee swoimi ulubieńcami

Kolejny bardzo dobry, trzymający w napięciu tom. Czuję, że autorka może zakończyć tą sagę z wielkim przytupem!

Piękna podróż sentymentalna przez dzieje rodu. No i zakończenie - petarda.

Piękna podróż sentymentalna przez dzieje rodu. No i zakończenie - petarda.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo